Angelic Allure: Blumarine SS24

FashionSeptember 22, 2023
Angelic Allure: Blumarine SS24

Melekler ve ikonik Blumarine kelebekleri Milano Moda Haftası’nda. Blumarine SS24 koleksiyonuyla minimalizmi benimseyerek moda dünyasına yeni bir hafiflik ve saflık ile çıkış yapıyor.

Solgun renkler, ince kumaşlar ve ışıltılı altın deri ile parlayan bir koleksiyon, hafifliği ve şıklığı ön plana çıkarıyor. Silüetler kanatlarıyla podyumu aydınlatırken Blumarine önceki koleksiyonların aksine beyaz bir zarafetin hakim olduğu bir mekanda gerçekleşti. Kum tepeleri ve alevli meşalelerin yerini, bu kez ışık ve hafiflik aldı. Tasarımcı Nicola Brognano, bu değişimi “Daha fazla ışık, daha fazla hafiflik, daha fazla kelebekler” olarak açıkladı.

Koleksiyonunun belirgin temasıysa kelebeklerdi. TikTok’ta trend haline gelen ince askılı üstlerde görülen kelebekler, bu sezon daha da belirgin bir şekilde karşımıza çıktı. Son birkaç sezondur eksik olmayan 2000’leri yeniden anarken kelebeklerle birlikte melekler gibi zarif silüetler, altın renkte deriden düşük bel pantolonlar ve parlak simlerle kaplı bedenlerle podyumu fethetti.

Saflık ve hafiflik anlayışı, renklerin solgunluğu, ince jarse kumaşlar, hafif kuyruklar ve parlak altın deriyle somutlaştı. Şeffaf PVC korseler ve etekler, taşlar ve kristallerle süslenerek, koleksiyonun zirvesini oluşturdu. Bu parçalar, hayal gücünü zorlayarak vücudu tamamen sergiliyor ve giyimdeki sınırları tamamen ortadan kaldırıyordu. Blumarine, giyimdeki sınırları zorlayarak moda dünyasına yeni bir bakış açısı sunuyor ve hafiflik ve saflığın yeni temsilcisi olarak Milano Moda Haftası’nda öne çıkıyor.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS