An Avant-Garde Anatomy: Comme des Garçons Homme Plus Fall 2023 Menswear

FashionJanuary 21, 2023
An Avant-Garde Anatomy: Comme des Garçons Homme Plus Fall 2023 Menswear

Bedenlere yeni bir anatomi tasarlayan Comme des Garçons Homme Plus, Paris Moda Haftası’nda şaşırtıcı taç aksesuarları, saç stilleri ve avangart terzinin dikkat çeken izlerini podyumda moda severlerin beğenisine sunuyor. 

Kusursuz ve keskin dikişlerin yeniden yaratıldığı bedenlerde Rei Kawakubo tasarımlarını bölümlere ayırarak, hayalini kurduğu bedenleri Paris Moda Haftası’nda bir araya getirdi. İlk üç bedenin formunda omuzlardan başlayan oldukça geniş ve kapkaranlık bir vurgu, eteklerin kullanımıyla maskülen kelimesi arkasındaki sınırları sorgulatan bir styling dikkat çekiyor. İkinci kısımda, dikişleri sayesinde bele vurgu yapan gri, şeker pembesi ve bebek mavisi rengindeki takım elbiselerin üzerinde sanatçı Edward Goss’un kendine has okunamayan bir eseri baskı olarak kullanılıyor.

Comme des Garçons Homme Plus, saçlardan ayakkabılara kadar her alanda mesaj vermekten çekinmiyor. Geleneksel takım elbiselere modern bir yorum, ilginç saç stilleri ve baş aksesuarlarının kullanımı, renkler üzerinden toplumsal cinsiyet rollerine bir başkaldırıyı simgeleyen tasarımlar mesaj verme konusunda ortak bir noktada buluşuyor. Tatlı renk tonlarının kullanımından daha sonra gri ve siyah gibi asi renklere bir dönüş yapan Kawakubo, kürk detaylarının bulunduğu tasarımları jakarlı ceketlerle bir araya getirirken, kıyafetlerin çoğunda gömleklerin ve tişörtlerin giderek uzadığı ve neredeyse elbise formuna ulaştığı bir stili Paris Moda Haftası’nda paylaşıyor.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS