All Grown Up: Louis Vuitton FW23 Menswear

FashionJanuary 21, 2023
All Grown Up: Louis Vuitton FW23 Menswear

Virgil Abloh’dan sonra Louis Vuitton, yeni Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunu tasarlaması için yollarını KidSuper’ın kurucusu Colm Dillane ile birleştirdi. Odalara bölünen podyumda sergilenen tasarımlar Louis Vuitton’a yeni bir soluk getiren cinstendi. 

Louis Vuitton, Paris Moda Haftası kapsamında yeni Menswear Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunu tanıttı. Bir evin odalarını andıran bir podyum ve Rosalia’nın canlı performansıyla gerçekleşen defiledeki parçalar adeta modern sanat ve moda arasındaki bir diyaloğu andırdı. Colm Dillane’ın LV’un Prêt-à-Porter Homme ekibiyle birlikte hayata geçirdiği koleksiyonda markada görmeye alıştığımız monogram ağırlıklı takımların yanı sıra daha deneysel tasarımlar da dikkat çekti. Dillane markaya kattığı cesur ve soyut tasarımlarla takdir topladı. 

Podyumda izleyenlere adeta bir coming of age filmi tadı veren defilede farklı formlar alan takım elbiseler, canlı renkler ve göz motifleri dikkat çekti. Sanatsal ifade ve kusursuz işçilik, Rosalia’nın canlı performansı ve nefes kesen podyum tasarımıyla buluşunca, şov baştan sona bir moda deneyimi haline geldi. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS