All Eyes On Valentino Haute Couture SS 2023

FashionJanuary 26, 2023
All Eyes On Valentino Haute Couture SS 2023

Paris Couture Haftası’nda, Valentino, Couture elbiselerini kostüm görünümüne sokmadan abartıdan uzak, modern ve gösterişli bir dünyanın çizgisinde ilerliyor.

Temiz dikişleri, asi, seksi ve bir o kadar da şatafatlı görünümlere imzasını atan Valentino Kreatif Direktörü Pierpaola Piccioli, Le Club Couture koleksiyonunu Paris Haute Couture Moda Haftası’nda sunuyor. Valentino’nun geçen sene klasikleşen parlak pembesinin hala podyumda gördüğümüz tasarımlar neon yeşili, transparan kumaşlar, fırfırlı yakalar, yılbaşında kullanılan simli atkıları andıran elbiseler, payetli tanga, kurdeleler ve tüylü botlarla birlikte koleksiyona eğlenceli bir hava katarken temiz görünümlü işçiliklerden de eksik kalmıyor.

Le Club Couture koleksiyonu Sen Nehri kıyısında gerçekleşirken topuklularla yükselen siluetler 80’lerin yeraltı club’larındaki kapsayıcılık kavramına ulaşmayı hedefliyor. Piccioli’nin amaçladığı kapsayıcılık ise günümüzde herkesin kendini ait hissettiği ve istediği yerde, şekilde ifade edebilmesidir. Haute couture’a erkekleri de dahil ederek gender bending’e de bir selam veren Valentino, canlı zümrüt yeşili, sarı, payetli gri atlet, elektrik mavisi renklerini kullanarak couture dünyasında herkese bir alan açıyor.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS