Her şarkısıyla duygularımızı harekete geçirmeyi başaran Adele, yeni albümünden yayınladığı ikinci single olan “Oh My God” müzik videosu ile karşımızda. Hayatının yeni bir dönemini işaret eden şarkısı ve güçlü görseller içeren müzik videosu ile eski ve yeni Adele’den bahsedelim.

30 isimli son albümünün yeni müzik videosu “Oh My God” ’ı yayınlayan Adele, hayranlarını sevindirdi. Albümlerinin isimleri yaşı ile paralel giden sanatçıyı, kişisel deneyimlere dayanan ve oldukça duygu yüklü şarkıları ile tanıyoruz. Albümleri onun için birer günlük niteliği taşıyor bile diyebiliriz. Çocuğunun doğumu ve boşanma süreci ardından beş yıllık bir ara veren Adele, bir önceki albümü 25’ten sonra çıkardığı 30 ile kasım ayında geri dönmüştü. Özellikle boşanma dönemini işlemesi ve yaşadıklarını içten bir şekilde ifade etmesi ise hayranları için beklentiyi oldukça yükselten sebeplerden biri oldu.

Sanatçının çıkış parçası Rolling in the Deep klibinde de beraber çalıştığı Sam Brown tarafından yönetilen siyah beyaz klip, sanatçının boşanma süreci ardından tecrübe ettiği hayatının yeni dönemine atıfta bulunuyor. Parlak bir elmanın, Adele kliplerinde klasikleşen sandalyenin üstündeki anıyla açılan klip, şarkının ilk sözlerine eşlik ediyor. Sandalyenin sonlara doğru alev alması ise Adele’in yeniden doğuşunu sembolize eden öğelerden biri olarak tüm klip boyunca bizlere sanatçının hikayesini anlatıyor. 

Klip içerisinde gördüğümüz dansçılar, etrafa dağılmış sandalyeler ve aynı karede birden fazla karşımıza çıkan Adele, kaostan çıkan bir düzen ve uyum hissi uyandırıyor. Akrobatlar, hareketli danslar, piton ve at gibi çeşitli hayvanlar içeren klip oldukça dinamik ve sanat yönü kuvvetli sahnelere sahip. Müzik videosu süresince üç farklı kıyafet içinde gördüğümüz sanatçı, oldukça gösterişli ama aynı zamanda zarif tarzını bize yansıtıyor. Louis Vuitton, Vivienne Westwood elbiseler ile Harris Reed X Missoma aksesuarlar taşıyan Adele, siyah beyaz çekilen videoya rağmen ekranda parıldıyor. 

Şarkının sözleri, göz önünde bir ünlü için romantik hayatını sürdürmenin zorluklarından bahsederken, belki de boşanma süreci ya da zor bir ayrılıktan geçen herkesin empati yapabileceği nitelikte. Bir röportajında “Birkaç kız arkadaşımla dışarı çıktım ve onlar bekarsın, 30 yaşındasın ve tekrardan flörtle hazırsın diyorlardı. Ama ben buna asla hazır değildim.” diyerek o günleri hatırlayan Adele, iç dünyasında yaşamış olduğu çelişkiyi de bu şarkı ile birlikte hayranlarına açıyor. Hem bu yeni cesur tarzı hem de eskiden aşina olduğumuz samimiyetini harmanlamış olan sanatçı, sevenlerinin takdirini de bir kez daha kazanmış durumda.