Adele, Kaldığı Yerden, Geri Döndü

NewsOctober 22, 2021
Adele, Kaldığı Yerden, Geri Döndü

Adele dördüncü albümü olacak olan 30’den ilk teklisi Easy On Me’yi yayımladı. Easy On Me, Adele’in beş sene boyunca müziğe verdiği aranın ardından gelen ilk iş.

Verdiği beş senelik arayı beş saat gibi kısa bir zaman diliminde kapatmayı başaran sanatçı Easy On Me ile yayımlandığı gün içerisinde dünya çapında bir dinlenme rekoru kırdı. Şarkıyı yapımcılığını yapan Greg Kurstin ile beraber yazan Adele’in uzun sürenin ardından gelen teklisi minimal bir balad niteliğinde. Şarkının klibinde ise Hello’da olduğu üzere Xavier Dolan ve onun romantik dokunuşları ile çalışan Adele, Hello’nun klibinde bizi bıraktığı yerden hikayesini anlatmaya devam ediyor. Gözlerimizi siyah beyaz bir dünyaya açtığımız klipte Adele’in geçmiş ilişkisine dair pişmanlık ve yasını duyarken şarkının devamında ise oğluyla konuştuğu ve gençlik dönemine dair af dilediği sözleri geliyor. Dolan klibin sonlarına doğru Adele’in sözleriyle kendi içinde yaşadığı açılma ve çözümlemelerine paralel bir dokunuşla görüşümüzü renklendiriyor ve aslında yas, pişmanlık ve af temalı bu dünyayı seslerin de yükselmesiyle beraber ferahlatıyor.

Adele’in hislerini altı senelik bir aranın ardından anlattığı şarkıyı dinlemek ve Dolan’ın yönetmenliğindeki klibi izlemek için linki takip edebilirsiniz!

Author: Naz Başaran

RELATED POSTS