A Parisienne Reflection: Louis Vuitton Fall 2023 Ready-To-Wear

FashionMarch 10, 2023
A Parisienne Reflection: Louis Vuitton Fall 2023 Ready-To-Wear

‘Fransız tarzı nedir?’ sorusundan yola çıkan Louis Vuitton, Musée d’Orsay’da gerçekleşen Sonbahar 2023 koleksiyonunda uluslararası kreatif ekibiyle el ele vererek; modern Fransız tarzının etkileyici bir yansımasını sunuyor.

Louis Vuitton’un yaratıcı direktörü Nicolas Ghesquiére ve kreatif ekibiyle birlikte bir yaratıcı beyin fırtınasında Fransız tarzının derinliklerine iniyor ve temel taşlarını ortaya çıkarıyorlar. Ghesquière, Fransız tarzını belirli sınırlar içinde tanımlamaktan kaçınarak “Fransız tarzı herkesindir” diye ekliyor. Fransız moda mirasının lüks, çeşitli ve kapsayıcı bir övgüsü olan bu koleksiyon küresel olarak bilinen Fransız tarzının bir kutlamasıdır.  Bu keşif ne lüks olmalı ne de hayali unsurlarla taşımalıydı… Öyle ki, el boyaması çizgiler, üç boyutlu nakışlar gibi detaylara odaklanan koleksiyondaki her giysi, Louis Vuitton’un detaylar içindeki bizleri alıp farklı bir boyuta geçirmesinin en iyi örneklerinden.

Fransız diyince akla gelebilecek en ünlü yerlerden birinde gerçekleşen gösteri Musée d’Orsay’ın büyük balo salonunda, Paris ortamını anımsatan kurulumlarla bir Fransız rüyasına doğru dalış yaptırdı bizleri Louis Vuitton. Ancak, bu Fransız Dalgası, ortam ile elbette kalmadı, sembolik beyaz, mavi ve kırmızı renkleri, ve Fransız motifleri ile süslenmiş deri ceket, pijama üstleri ve peluş yapay kürklü şort gibi parçalarla sokaktan aldıkları motivasyona işaret etti. Detayların içinde kaybolmanızın garantilendiği defilede, yün görünümlü bir kabanın aslında deri oluşu iyi bir el becerisinin de ötesinde izleyenler adına dikkatli bakmayı da gerektiriyordu.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS