A Neo-Noir: Copenhagen Cowboy

NewsSeptember 8, 2022
A Neo-Noir: Copenhagen Cowboy

Bu yılın sonlarında ekranlarda yerini alması beklenen Copenhagen Cowboy dizisinden ilk fragman yayınlandı. Nicolas Winding Refn’in yönetmen koltuğunda olduğu dizi, 9 Eylül’de Venedik Film Festivali’nde prömiyerini yapacak.

Driver, Only God Forgives, Too Old To Die Young filmlerinden tanıdığımız Nicolas Winding Refn, bu sefer de onu ilk bakışta tanıyabileceğimiz neon dokunuşlarıyla karşılıyor bizleri. “Şiirsel bir neo-noir” olarak tanımlanan Kopenhagen Cowboy, Kopenhag’ın suç dünyasından intikam almak isteyen genç bir kahraman olan Miu’ya eşlik edeceğimiz 6 bölümlük bir seriden oluşacak. Ana karakterin düşmanıyla karşı karşıya geldiği sahnelerde ise doğal ve doğaüstü bir yolculuğa çıkmalarına şahit olacağız.

Refn, film hakkında “Copenhagen Cowboy ile, sürekli gelişen alter egolarımın uzantısı olan bir dizi yaratarak, geleceğimi şekillendirmek için geçmişime dönüyorum. Netflix ile iş birliği yapmak ve bu diziyi hayata geçirmek her düzeyde kesinlikle harika bir deneyimdi. Onları sadece gelecekteki maceraları olan ortaklarım olarak değil, aynı zamanda arkadaşlarım olarak da görüyorum.” Sözlerini ekliyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS