A journey through imagination: Christian Louboutin, Fall/Winter’19

NewsAugust 8, 2019
A journey through imagination: Christian Louboutin, Fall/Winter’19

Dünyevi veya astral, hiçbir rota Christian Louboutin’in hayal dünyasının ulaşamayacağı bir noktanın ötesinde değil… Louboutin’in Sonbahar-Kış 2019 koleksiyonundaki hayal dünyasını zorlayan parçalarla Güneşli Portekiz’den karlarla kaplı Himalaya tepelerine doğru ilham veren yolculuklara çıkmaya hazır mısınız? 

Portekiz’in iyimserliğine ve samimiyetine gönderme yapan espadriller, Christian’ın uzun soluklu ilham kaynaklarından biri. Tasarımcının anılarından esinlenmiş yeni bir desen, moodboard’unun da dahil olduğu yaratım sürecini farklı modellerde hissettiriyor.  Gelecek durak, markanın neşeli ruhuna sadık kalarak lunaparktaki eğlenceli çocukluk anılarınızı canlandırmaya hazır! 

Cesur renk bloklarına sahip parçalar yaşam sevincinin somut halini ifade ederken kadın ayakkabı, çanta ve aksesuar tasarımlarındaki gökkuşağı renkleri kahkahaları ve enerjiyi sezona taşıyor.

Koleksiyonun üçüncü bölümü sizi sanat dünyasının zenginliğini yansıtan gösterişli stilleri ruhunda barındıran 70’lerin Milano’suna götürüyor. İkonoklast iç mimari tasarımları ve inovasyonlarından ilham alan kübik topuklarla elle süslenmiş dekoratif topuklar gece zarafetinin soğukkanlı duruşunu temsil ediyor. 

Koleksiyonun dördüncü evresi en canlı ve heyecanlı parti havasında. Vintage ilhamlı parçalar ve ikonik tasarımlar 80’ler Paris akşamlarındaki cabaret sahnelerinden oluşan Tasarımcının anılarını canlandırıyor. Canlı bir renk paleti ve ışıl ışıl metalikler gece boyunca parıldayarak gecenin havasını belirlerken, pırıltılı strass ve patentli hayvan baskıları macerayı çağırıyor.  

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS