A Fashion Fantasy: Fendi by Marc Jacobs

NewsMay 8, 2023
A Fashion Fantasy: Fendi by Marc Jacobs

Modanın önde gelen isimlerinden Marc Jacobs, Fendi’nin İlkbahar 2023 kapsül koleksiyonun baş tasarımcısı oluyor ve efsanevi Fendi Baguette çantasını ve diğer ikonik silüetleri ön plana çıkarırken; New York’un ruhu ve coğrafyasını bu kapsül koleksiyonda buluşturarak Fendi by Marc Jacobs iş birliğini ortaya çıkmasını sağlıyor.

Fendi İlkbahar 2023 Kapsül koleksiyonun baş mimarı bu sene modanın kralı Marc Jacobs oluyor. New York Moda Haftası’nda tanıtılan koleksiyonda, Jacobs’un efsanevi Fendi Baguette Bag’e olan hayranlığı ön plana çıkarken tasarım yapmaktan da öte kendine has bir yorumlama hissini de bu koleksiyonda görebiliyoruz. Ayrıca Fendi Baguette Bag’in 25.yıl dönümünü kutlayan bu iş birliğinde, Marc Jacobs ve Fendi buluşarak Fendi’nin diğer ironik silüetlerini de bu kapsül koleksiyona dahil ediyor.

New York’taki defileden sonra tantılan Fendi by Marc Jacobs Baguette Bag’in yanı sıra, Fendi’nin ikonik silüetleri ayrıca bu kapsül koleksiyonda kendine bir yer buluyor. New York’dan yola çıkarak; ruhunu ve coğrafyasının kendine has havasını; şehrin ışıltılı ve sert manzarasından ilham alarak, casual ve formal parçalarda buluşuyor. Üst düzey ve kullanışlı parçaların bir araya gelmesiyle oluşan koleksiyon biraz bohem bir görünüm verirken klasik silüetlerin modern dokunuşlarla buluştuğu ve aynı zamanda Baguette çantasının yarattığı popüler kültür ikonunun bir kutlaması haline geliyor Fendi by Marc Jacobs.

Hayal ile gerçekliğin bir randevusunda; simli, ışıltılı, gri, beyaz, fluoro sarısı ve siyah paletlerde hayat buluyor koleksiyon. Oversize, eskitilmiş bir kot ceket ve pantolonlarda ‘FENDI ROMA’ yazısı tüm yüzeye yayılarak tüm dikkati üzerinde topluyor. Bol cepli paraşüt pantolonlar, kısa tişörtler ve kapüşonlar oldukça dinamik bir görünüme sahip olup Baguette Bag’in kendine has bir yorumunu kapüşonlularda görüyoruz. Kapüşonludaki ön cebin bir Baguette Bag’e dönüşümünde bu sıradışı yorumlamalar Marc Jacobs’un kendine özgü dünyası ile Fendi’nin beklenmedik bir buluşmasının izlerini oluşturuyor.

Baguette Bag’in popüler kültür ikonluğunu kutlarken, özgürlük, keyif ve eğlence anlayışı taşıyan özel tasarımlarla dolu Jacobs’ın Fendi için benzersiz tasarımlarını 11 Mayıs itibarinden Fendi’nin sitesinden keşfedebilirsin! 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS