23 Dolarlık Carrie Bradshaw Evi

NewsNovember 5, 2021
23 Dolarlık Carrie Bradshaw Evi

Ekranda bazı evler görürüz ki aynı ülkede olmamamıza rağmen içimizi ısıtır, orada yaşama isteği uyandırır. Gerek Monica ve Rachel’in dairesi gerekse Ted ve Marshall’ın bekar evi diye bakınırken birer set olduğunu görmemizle hayaller suya düşer. Oysa ikonik bir dizinin ikonik karakterini unutmayalım: Carrie Bradshaw. Bradshaw’ın New York’taki evi 8 Kasım’da airbnb’de kiralığa çıkıyor.

New York’ta yaşamasanız da veya yüzlerce marka ayakkabınız olmasa da birkaç günlüğüne Carrie gibi hissetmeniz mümkün. Big’le yaptığı telefon konuşmaları, Stanford’la sigara içişleri ve tabii ki Samantha, Miranda ve Charlotte’la olan cosmo geceleriyle ikonikleşen ev; günlüğü 23 dolardan kiralığa çıkıyor. Döneminin mükemmel bir sembolü olan tek yatak odalı, Upper East Side’da yer alan ve ayda 750 dolara mal olan daire Bradshaw’ın giyinme odasıyla ününe ün katmıştı. 90’lar modeli Macbook’u ve “I couldn’t help but wonder…” cümlesiyle sonlanan yazılarıların mutfağı olan ev diziyi izleyenler için çok şey ifade ediyor. Çünkü Sex and the City dünyanın en kozmopolit şehrinde yaşayan dört kadının seks hayatını anlatan bir diziden çok daha fazlası.

Dizinin ilk bölümünün üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen geçen sene aldığımız yeni dizi haberi karantinanın boğuculuğunda hepimize iyi geldi. Dizi ile ilgili detaylar daha sonrasında yavaş yavaş ortaya çıktı, hatta fotoğraflar ve videolar internete düştü. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz haftalarda Carrie’nin Stanford’u olan oyuncu Willie Garson’ın vefatıyla üzülmüştük. Setten haberler gelmeye devam ediyor. Samantha’sız yeni dizi “And Just Like That…”, yeni projenin şerefine Warner Bros ve Airbnb işbirliğinde Chelsea semtinde Carrie’nin dairesini yeniden yaratmak için kolları sıvadı. Adres değişse de Vogue dergilerinden palmiye yaprağı baskılı tezgahına kadar her şey aynı. 8 Kasım Pazartesi günü sunulacak ev için hiç şüphesiz bir kuyruk olacak, belki de airbnb birkaç dakikalığına çökecek. 23.yılın şerefine 23 dolarlık airbnb dairesi aslında iki katlı. Alt katında mutfak ve banyo yer alırken ikinci kat Carrie Bradshaw’ın imrenerek baktığımız dairesinin replikası. 90’lara ait eski Macbook’ta wifi şifresinin post-it’e yazılmasıyla akıllara Berger gelmiyor değil.

Sarah Jessica Parker da sanal bir sunucu olarak eğlenceye katılacak. Check-in sırasında ünlü kıldığı karakterin anlatı tarzında sanal bir selamlamayla karşılaşılacak. Daireyi kiralamak için herhangi bir ön koşul yok. Yapmanız gereken tek şey ABD saati ile doğru zamanda siteye girmek ve ışık hızıyla kirala butonuna basmak. Bunu başarabilenler ise Chelsea’de brunch ve Carrie Bradshaw’ın giyinme odasında yer alan kıyafetleri deneme şansına da sahip olacak.

Dizinin çıkmasına artık haftalar kala iyi haberler gelmeye devam edecek mi göreceğiz. Samantha olmasa da bu tür projelerle And Just Like That… ekibi izleyiciyi bünyesine çekmeyi gayet iyi biliyor.

Kiralamak isterseniz ise tüm detaylar tam burada!

Fotoğraflar: Kate Glicksberg

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS