Kendi bahçenizi yaratma fikri her zaman büyüleyici! Bunun için dev mekanlara gerek bırakmayan teraryumlar ise modern çağın gözdesi. Hayalinizdeki yeşil dünyayla aranızdaki köprü ise MÜZ! Doğayı günlük hayata taşıma fikrinden yola çıkan Müz, doğal objeler, sıra dışı bitkiler ve yalın malzemelerle harikalar yaratıyor.

Teraryum fikrinin atası, Dr. Ward’un bitki koleksiyonunu muhafaza etmek için tasarladığı “Wardian Case”lerle yarattığı küçük seralarda bitkileri için korunaklı kapalı bir döngü oluşturdu. Özellikle 19. yüzyılda Avrupa ve Amerika’da dekoratif salon objeleri olarak oldukça popüler olan Wardian Case, Viktoryen dönemin kirli havasında evlerde orkideler ve eğreltiotları gibi özel koşullara ihtiyaç duyulan egzotik bitkileri sergilemeye olanak sağlıyordu. Günümüzde form değiştirerek tekrar yaygınlaşan teraryumlar, ev koşullarında rahatça bakılamayacak bitkiler için ideal.

Hayalinizi veya ihtiyacınızı Müz ekibine anlatarak kendi teraryumunuzu yaratabilir, online alışverişle aldığınız teraryum kiti ile bu hayali adım adım yaşayabilir ya da İstanbul’daki satış noktalarında ilk görüşte aşk hissiyle teraryumunuza sahip olabilirsiniz. Hayalinizdeki bahçeye ulaşmak için sizi MÜZ ile baş başa bırakalım…