Yasemin Yapanar, Communication Consultant

PeopleJuly 1, 2016
Yasemin Yapanar, Communication Consultant

Yasemin’i sevmemek, ondan etkilenmemek pek elde değil; Kolektif House’a olan tutkusu, verici olmaktan ödün vermeyen yapısı, bulunduğu her ortama beraberinde getirdiği parlak ışığı, sizi dinlerkenki içinize işleyen bakışları ve yenilikçi iş anlayışı yetmezmiş gibi, çok da hoş sohbetdir kendisi. Yan sayfaya kaydırın gözlerinizi, anlayacaksınız.

Üç kelime ile Kolektif House?

Samimi, paylaşımcı ve ayaklar altına alınmış ‘yaratıcı’ kelimesinin mümkünse eş anlamı.

Peki üç kelime ile Yasemin?

Bunu da Kolektif cevaplasa? Heyecanlı, gürültülü, enerjik.

Kolektif’in pozitif enerjisi mi seni böyle yaptı, yoksa senin pozitif enerjin mi orayı bu kadar “evcilleştirdi” bilinmez ama, neler yapıyorsun o hayata olumlu yaklaşımının bozulmaması için?

Bence bir mekana enerjisini içindeki insanlar veriyor. Biz Kolektif’imizi çok yüksek bir enerjiyle açtık. Sonra ekibe katılan her kişi ve birer birer tüm Kolektifli üylerimiz, bu enerjiyi daha da yükseltti. Ve biz Kolektif’ten enerji alır olduk.

Şanslıyım ben çok. Geceleri uykularımı kaçıracak kadar tutkuyla bağlı olduğum işimi, çok sevdiğim insanlarla yaparak, iş yerine aşk yapıyorum. Ailem, seçilmiş ailem; arkadaşlarım, sevgilim ve ekibimiz o kadar tertemiz insanlar ki… Hayata olumsuz yaklaşabileceğim bir köşe bırakmıyorlar.

Olur da biri senin Instagram’ındaki haritaya tıklasa, “gitmediği yer kalmamış“ diyebilecek kadar pin ile karşılaşacaktır, ama sana göre daha gezeceğin çok yer var değil mi? Nereler mesela?

Gezgin olasım, tüm dünyayı göresim var. Henüz görmediğim yer, dokunmadığım o kadar insan var ki, hiç bir kıtayı birbirinden ayırasım gelmedi. Ama ufukta Bhutan, Kamboçya ve Peru var gibi…

Şu ana kadar Kolektif’te büyümesine şahit olduğun, en çok ilgini çeken şirket hangisi oldu?

Mutlubiev ve BUGECE; Mutlubiev, ev ve ofis temizlik hizmeti sunuyor. BUGECE de hem gece hayatı rehberi, hem de organizasyonlar düzenliyor. Her şey daha temiz ve eğlenceli bir dünya için!

Kolektif Talks’da duyduğun en çarpıcı cümle?

Nil Karaibrahimgil’inki. ‘’Kendin olunca, hayatta kendi istediğini yapınca, ne kadar saçma olursa olsun, ne kadar komik, ne kadar absürt olursa olsun, rengini ortaya çıkardığın zaman, iyi bir şeye dönüşebiliyor. Ben bunun yaşayan kanıtıyım. Kendin olmaktan, rengini belli etmekten korkmaya hiç gerek yokmuş, meğer.’’

Pazar gününü nasıl geçirirsin?

Ben hayalimdeki Pazardan bahsedeyim, yaptıklarım yapacaklarımın teminatı olsun. Sabah erken uyanıyorum, ormanda yürüyüş üzerine yoga. Sonra da dostlarımla bizde uzun uzadıya bir kahvaltı. Az da iş sıkıştırırım. Pazar dediğin çok uzun sürmez zaten, gözünü bir kırpmışsın Pazartesi olmuş.

Telefonda en çok konuştuğun kişi(ler)?

Ahmet ve Damla.

Sadece bir gün için kiminle hayatını değiştirmek isterdin?

Uzaylılar. Herhangi bir tanesi kafi. Birinin açıklık getirmesi lazım artık bu çalkantılara. Kulağınız bende olsun.

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS