Yakın Plan: Yarına Tek Bilet

PodcastJuly 30, 2020
Yakın Plan: Yarına Tek Bilet

Ozan Açıktan’ın yönetmen, senarist ve yapımcısı olduğu Yarına Tek Bilet filmi, geçtiğimiz hafta Netflix’in ilk yerli ve orijinal yapımı olarak platformda yerini aldı. Üçüncü uzun metraj filmi Silsile için Varşova Film Festivali’ne katılan Ozan Açıktan, burada izlediği İsveç yapımı How to Stop a Wedding filmiyle başlattığı yaratım süreci yıllar içinde pek çok farklı sanatçının dahil olmasıyla Yarına Tek Bilet’e dönüştü.

Kişisel bir hayalle ortaya çıkan bu hikaye, bugün Netflix ile 30 farklı dile çevirilerek global bir izleyici kitlesine ulaştı. Biz de Taner Turna’nın Ozan Açıktan’ı merkeze alarak tüm bu serüvenin detaylarını konuştuğumuz bir podcast serisi kaydettik. Üç bölümden oluşan bu seride Ocak Açıktan’a, senarist Faruk Özerten, filmin müzik danışmanları arasında yer alan Ahmet Kenan Bilgiç ve kostüm tasarımcısı Mahizer Aytaş eşlik ediyor.

Ozan Açıktan ve Dilan Çiçek Deniz’in filme, tanışmalarına ve bu hayale dair çıktıkları yolda düşünüp sorguladıklarına daha detaylı bir bakış atmak isterseniz ikiliyle yaptığımız röportaja buradan ulaşabilirsiniz!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS