What We Loved about “2018”

Arts & CultureDecember 30, 2018
What We Loved about “2018”

Uzun bir sure geçmeden… 2018 yılı iyi olmanın önemini vurguladı. Görsel dünyanın ardında neler oldu göz atıyoruz. Ve keşfettiklerimiz bize kimlik ve ilham veriyor. Kaos yerini sevgiye bıraktığı bir 2019’un olması dileğiyle ilham veren görselleri sizin için bir araya getirdik. Keyfini çıkarın.

 Gucci, The Performers with Jacques Auberger

Gucci’nin ilham verici yeni yaratıcı serisi Jacques Auberger’in günlük hayatının sesleri nasıl kullandığı ve geri kalanların sesler ile olan deneyimlerini sunuyor.

Gucci Reports

Gucci, . Chime For Change derneği ile birlikte cinsiyet eşitliği ve dünyayı değiştirmek için 2013 yılından beri savaş veriyor. Irregular Lab ile birlikte yürütülen bu kampanya 14-25 yaş arası insanların cinsiyet hakkındaki sorularını göz önüne seriyor.

Sabrina came back to life once again!  

Heyecan yükseliyor! Netflix’te favoriniz olan ve büyülü dünyaya kapılarını sizin için açan dizi “Chilling Adventures of Sabrina” için üçüncü ve dördüncü sezon için onay verdiğini açıkladı.

Chilling Adventures of Sabrina'dan Çarpıcı Teaser! - Haberler -  Beyazperde.com
Burberry X Vivienne Westwood

Burberry ve Vivienne Westwood’un gerçekleştirdiği yaratıcı iş birliği moda dünyasını heyecanlandırdı. Bu iş birliği tam anlamıyla bir “punk” birlikteliği… Koleksiyon, miras, isyan, gelenek, geçmiş ve gelecek kelimelerin anlamlarını günümüze yansıtıyor. Klasik tasarımların modern çizgilerle buluştuğu bu koleksiyon adeta “Britishness on Britishness” sözünü Burberry’nin ikonikleşen deseniyle pekiştiriyor.

A Banksy artwork self-destructed after being sold at auction for over £1m

Banksy’nin en önemli eserlerinden “Girl With Balloon” Birleşik Krallık’ta en çok sevilen sanat eseri olarak seçilmişti. Ve değeri üc katına çıkarılmıştı. Bunun üzerine Londra’da Sotheby’de açık arttırmaya çıkarılan bu eser kendisini kimsenin gözlerine inanamadığı bir şekilde imha etti. Sanat sanat içindir öyle değil mi?

Martin Margiela outlines pressures of fashion’s fast pace in new letter

Efsanevi tasarımcı Martin Margiela Belgian Fashion Award’i kazanması üzerine bu ödülü kısa bir mektupla kabul etti. Bu mektupta endüstriye olan minnettarlığı ve aslında hızlı harcanan modanın yaşattığı baskıdan bahsetti. Ve aslında tüm bekleme duygusunun heyecanının kaybolma sebebinin sosyal medya olmasına vurgu yaptı.

Desmond is amazing!

Desmond herkese kendisi olması için ilham kaynağı haline geldi. LGBTQ tarafından ödül alan ve bu amaç uğrunda protestolarda yer alan Desmond aynı zamanda model ve performans sanatçısı. Kimlik kavgalarının olduğu bu dünyada herkesin içindeki Desmond’ı bulması dileğiyle…

Heavinly Creature by Kito Muñoz

Risk alma zamanı geldi… Işıltılı pastel paletinden ilham alınan gömlekler ve “baker boy” şapkalar…

Future Feminine

Female Perspective isimli sergi kadınların bakış açılarını kendi gözlerinden anlatıyor. Sanatçıların kaos ortamında kendilerini ve benliklerini anlatmanın yolunu sanatla keşfediyorlar. Özgürlük, sevgi, doğa ve gençliğin abstrakt bir şekilde renkli ve siyah/beyaz bir dünya kuruyor.

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS