What if Rue Bennett…?

Arts & CultureAugust 12, 2022
What if Rue Bennett…?

Zendaya her ne kadar Disney Channel yıllarından beri hayatımızda olsa da, büyük çıkışını Euphoria’daki Rue Bennett rolüyle yakaladı demek yanlış olmaz. Geçtiğimiz gün dizinin yapımcısı Jennifer Morrison ile yapılan bir röportajda, dizi hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıktı.

2019’da ekranlarda yerini alan dizi, Zendaya’nın yeteneğini ve büyük tutkusunu ispat edebilmesi için mükemmel bir platform oluşturmuştu. Geçtiğimiz gün dizinin yapımcısı (ve oyuncu) Jennifer Morrison ile yapılan bir röportajda, dizinin castingi hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Jennifer Morrison, röportaj esnasında dizinin başarısından ve Zendaya’nın diziye olan katkılarından bahsederken hepimizi komik bir şaşkınlığa düşüren o bilgiyi ekledi. Morrison, Rue Bennett rolü için aslında bambaşka biriyle görüştüklerini, hatta deneme çekimi bile yaptıklarını, ancak daha sonra Sam Levinson’ın oyuncunun rol için hazır olmadığını söylemesiyle birlikte değiştirilmesini anlattı.

Euphoria ekibi, sokakta yetenek avı esnasında keşfettikleri kişiyi sete çağırmış ve deneme çekimleri yapmış. Kişi, Rue Bennett karakterinin deneyimine çok benzeyen bir deneyim yaşamış ve bu duygunun çok dramatik aktarılabileceğine ve karaktere çok büyük bir katkı sağlayabileceğine inanılmış. Ancak bu deneyime geri dönmek ve rol gereği de olsa bu trajediyi tekrar yaşamak seçtikleri kişide olumsuz etkiler bırakmış. Kendisinin ve Sam Levison’un da  bu rol için hazır olmadığını söylemesiyle birlikte karakter için casting askıya alınmış.

 Bu bilginin ardından Jennifer Morrison, Zendaya’nın böyle bir deneyim yaşamamasına rağmen karakterin tüm kaosunu mükemmel bir şekilde yansıtmasının ve karaktere bu kadar kolay ulaşıp onu hayata hazırlamasının inanılmaz olduğunu belirtiyor. 

 Tüm bu “az kalsın Rue Bennett…” anına rağmen Zendaya 2020’de Rue Bennett rolüyle bir Emmy ödülü kazanıyor ve Euphoria’nın son sezonunun ardından da 2022 Emmy için güçlü bir aday oluyor. Son zamanlarda Hollywood’un aranan ve popüler yüzlerinden biri olmayı başaran Zendaya için kutsal başarının kapıları, Rue Bennett ile birlikte aralanmıştı ve ikinci ödül adaylığı bunun manidar görüntüsünü bizlere yansıtıyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS