Hepimiz merak ediyoruz: Bu karantina, zorlukların içinde sıkışıp kalmamıza mı sebep oluyor, yoksa kozmik bir uyanışa mı yol açıyor? Yaşadığımız bu şey yeni normal mi? Yoksa ilham kaynağımız olacağını öngöremediğimiz bir dönemden mi geçiyoruz? Peki moda endüstrisi bundan nasıl etkileniyor? Bozulmaya mı uğruyor, yoksa eriyerek dijital dünyanın içine mi karışıyor? Kafamızı meşgul eden tüm bu sorulara, “Virtual Flashforward” projesi en yaratıcı cevapları veriyor!

Sol / Left: Full Look: Y/PROJECT
Sağ / Right: Full Look: MUGLER

Modanın da bir dili var. Hele ki kelimeleri nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, bu konuda iyi olduğunuzu kanıtlamaya ihtiyacınız yok. Ama kuşkusuz ki, diller de zaman içinde evriliyor. Yeni düşünce biçimlerini, yeni konseptleri, yeni akımları benimsiyor. Dünya, artık sanal gerçeklik ve yapay zekayı deneyimliyor; moda da bu deneyimden nasibini alıyor. Yeni bir mekan yaratabileceğiniz veya kıyafetler tasarlayabileceğiniz bu sanal dünyada, “insan” bile yaratmak mümkün!

Sol / Left: Full Look: Charlotte Knowles London
Sağ / Right: Full Look: Collina Strada

Stilist, 3D tasarımcı ve iç mimardan oluşan multidisipliner bir ekibin ArtsXDesign için özel olarak hazırladığı “Virtual Flashforward” adlı sanal moda kampanyası, olağan moda dünyasına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Projenin kreatif direktörü, sanat yönetmeni ve stilisti Naz Kişnişci, 3D tasarımcısı Yücel Günal, iç mimarı Utkan Günerkan ve editörü Tuğrul Marangoz’a, göz kamaştıran “sanal” bir model eşlik ediyor: Robin Abree. Ve sanal gerçeğe, gerçekse sanala dönüşüyor… Kodlar aracılığıyla hayat bulan ve bu sanal ortamda tamamen güvende olan Robin, yaşadığı iniş çıkışlara şahit olmamız için bizleri içeri davet ediyor.

Sol / Left: Full Look: OTTOLINGER
Sağ / Right: Full Look: Collina Strada