Uzay Semalarına Bırakılan Bir Hiciv

Arts & CultureSeptember 13, 2021
Uzay Semalarına Bırakılan Bir Hiciv

The Big Short ve Vice’la kendine ana akım sinema dünyasında kara komedi ve drama tonları arasında bir yer açan Adam McKay yeni filmi Don’t Look Up’ın ilk fragmanını yayımladı.

Konusu astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky ve hocası Dr.Randall Mindy’nin güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağını fark etmesi üzerine gelişen filmin kadrosu ise bol yıldızlı. Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jonah Hill ve Cate Blanchett gibi isimleri bir araya toplayan kadroda son dönem hemen her yerde karşımıza çıkan Timothee Chalamet ve Ariana Grande, Kid Cudi gibi sürpriz isimler de var.

McKay, Kate ve Dr.Mindy’nin keşifleri üzerine uyardıkları kimsenin tehlikeyi ciddiye almaması, medyanın haberi duyurmak istememesi gibi bir olay örgüsü ile Don’t Look Up’ın hikayesini insanların büyük olay ve tehlikelere ironik kayıtsızlığı üzerine kuruyor. Filmin ilk fragmanında gördüğümüz, DiCaprio’nun kesik kesik panik atak sahneleri ile bol gerilimli bir kara komedi izleyeceğimizin sinyallerini veren McKay, Kate rolünü özel olarak Jennifer Lawrence için yazarken Mindy rolü konusunda DiCaprio ile epey git gel yaşamış. Senaryo yazım sürecinde dört beş ay boyunca oyuncuyla iletişim halinde olarak ince ayarlamalar yapan McKay sonunda Leonardo DiCaprio’dan da onayı almış.

Gerek kadrosu gerekse McKay’in sivri diliyle yayımlanması sonrası bolca konuşulacak gibi görünen Don’t Look Up 24 Aralık’ta Netflix aracılığı ile uluslararası olarak yayımlanacak.

Author: Naz Başaran

RELATED POSTS