True Self: Mert Demir

BeautyNovember 3, 2023
True Self: Mert Demir

Mert Demir, müziğin derinliklerinde yolculuğuna devam ederken, hayatına karşı olan perspektifini sıradan bir tutkunun ötesine geçiyor. Değişimi, farkındalıkla büyümek ve kendi benliğine duyduğu saygının bir ifadesi olarak gören Demir, yaptığı bir serüven olarak görüyor ve hayatını bu serüvenin tadını çıkararak yaşıyor. İmzasını attığı her işi serüveninin parçası olarak görürken, bizleri de müziğinin büyülü dünyasında kendine ait izleriyle yolculuğa çıkarıyor.

Güçlü yanlarınızın neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Mert: Sabır, anlayış, cesaret.

Sizi diğerlerinden ayıran yönleriniz?

Mert: Öz eleştiri yapmak olabilir. Çevremde çok fazla buna rastlamıyorum. İnsanın yanlış yaptığını kabul etmesi ve yeni yollar araması dünyanın en zor şeylerinden biri.

Benim için kendine sahip çıkmak sürekli aynı kalmak değildir. Değişimi görüp farkında olarak o serüveni yaşamak kendine sahip çıkmaktır.”

-Mert Demir

Bugüne kadar kendiniz için yaptığınız en cesur şey?

Mert: Korkusuzca yıkmak. Her çıkmaza girdiğimde hayatımda beni en çok rahatsız eden şeyi yıkıyorum ve onun enerjisini uzaklaştırıyorum. Bu bazen çok büyük şeyler olabiliyor. Yıktığım huzursuzluğun büyüklüğü ne kadar olursa nefes almak için açtığım alan da o kadar büyük oluyor.

MERT wears a leather jacket and pants by GENERATION 78a turtleneck by Vakko, a belt by Miu Miu and holds MYSLF eau de parfum by Yves Saint Laurent Beauty.

Hayattaki tüm değişkenliklere rağmen kendine sahip çıkmak, nasıl mümkün?

Mert: Sen de dahil herkesin ve her şeyin değişebilme ihtimalinin olduğuna inanarak. Benim için kendine sahip çıkmak sürekli aynı kalmak değildir. Değişimi görüp farkında olarak o serüveni yaşamak kendine sahip çıkmaktır.

Talent Mert Demir
Creative Direction & Interview by Duygu Bengi
Fashion Director Burak Sanuk
Photographer Abdullah Yazıc
Fashion Editor Umut Sımsıkı
Make Up by Bedirhan Aydın

Dop Celal Burak Özgül
Gaffer Okan Ataş

Creative Team Ceydanur Demir, Murat Kıvık, Şevval Küçüktır
Fashion Team Naz Paksoy, Tuğba Kır
Photography Assistant Ramazan Şentürk

From Based Istanbul N°42 – me, myself & I Issue. “Talk to yourself like someone you love.⁠ Perhaps then, the balance might change. This time ask yourself: “If I am not for myself, who will be for me?” Buy your copy now!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS