Time,Patience, Self-Confidence & Neslihan Atagül Doğulu

UnframedFebruary 9, 2018
Time,Patience, Self-Confidence  & Neslihan Atagül Doğulu
Time,Patience, Self-Confidence  & Neslihan Atagül Doğulu

Neslihan Atagül Doğulu kendinden o kadar emin ki etrafındaki herkesi etkisi altına alması da çok sürmüyor. Birçoğumuz yıllarca hayattaki varoluşuna bir anlam yükleyememişken onun 7-8 yaşlarında “hayati kararlar” alabilecek ve üzerinden çok zaman geçmeden onun için mücadele edebilecek güçte olması büyüleyici. Ne istediğini öylesine iyi biliyor ki karşısında hiçbir şeyin durması mümkün değil. Tutku ve sabırla bağlı olduğu oyunculuk üzerinde konuşmaya başlıyoruz…

Küçük yaşta kamera önüne geçmiş olan oyuncular hakkında en merak ettiğimiz konu; bu yönlendirmeyi ailelerinden mi alıyorlar yoksa ailelerini mi peşlerinden sürüklüyorlar? Senin hikayen nasıl gelişti?

7-8 yaşlarındaydım, babamla film izliyorduk ve ben babama birden dönüp “Baba ben oyuncu olacağım.” dedim. Bana cevabı “Olursun.” oldu. Belki hiç dikkate almadı belki de çok inandı… Bilmiyorum. 13 yaşıma geldiğimde bilinmeyen numaralardan bir ajans numarası buldum, anneme istediğim şeyi anlatıp ikna ettim ve bir ajansa kaydoldum. İlk adımımı atmıştım, ikinci adımım ise beklemek oldu!(Gülüyor)

Ceket /Jacket: MANGO Triko / Knit : H&M Pantolon / Pants: HELMUT LANG / HARVEY NICHOLS Gözlük / Sunglasses: SEVENTEEN / TINY VINTAGE Kemer / Belt: B-LOW / BRANDROOM Küpeler & Eldiven / Earrings & Gloves: EDITOR’S OWN

25 yaşındasın ve mesleğinde 12 senelik bir deneyime sahipsin. Bu durum, yaşıtın olan meslektaşlarına bakışını nasıl etkiliyor?

Bu durum, yaşıtlarıma bakış açımı değiştirseydi işte o zaman dönüp kendime  “Hiçbir şey anlamamışsın.” derdim. Benim gideceğim yol uzun, öğreneceğim çok şey var.

Oyuncu olmak isteyen birine ilk tavsiyen ne olurdu?

Güven, azim, sabır.

Joker karakterini çok sevdiğini biliyoruz. Senin favori Joker’in?

“Heath Ledger favori Joker’im, iyidi çünkü ne yapacağının ya da ne söyleyeceğinin bir sınırlaması yok.” sözleriyle karakterle kurduğu bağı anlatıyor.

Elbise / Dress: ASLI FİLİNTA Küpe / Earrings: EDITOR’S OWN Bot / Boots: HERMES

Elbise / Dress: ISA ARFEN / V2K DESIGNERS T-shirt: ASLI FİLİNTA Yüzükler / Rings:Gözlük / Sunglasses: TINY VINT GUCCI JEWELLERAGE Y Full Look:Küpeler / Ear MIU MIUrings: EDITOR’S OWN Aksesuar / Accessories : MEHTAP ELAİDİ Ayakkabı / Shoes: ALBERTO GUARDIANI

Senin için zevkli bir rol nasıl tanımlanır?

Ne güzel anlatmış Heath Ledger… Ben de böyle hissetmek istiyorum!! Sınırsız olmak ve toplumsal cinsiyeti olmayan bi karakteri oynamak çok keyiflidir
diye düşünüyorum. Karakter tanımlayamam size ama bir rol geldiğinde heyecanlanıyorsam, mide ağrısı yaşıyorsam zevklidir o benim için.

Elbise / Dress: KÖKSAL ATAY Bot / Boots: HERMES Eldiven / Gloves: EDITOR’S OWN

Mesleki sınırlarını zorlamak üzere yapmış olduğun en büyük fedakarlık?

Zaman… Mesleğim için feda ettiğim şey zaman. Önce feda ediyorum sonra kar. Kar odaklı fedam zamandır.

Ekran kullanım alışkanlıklarımızdaki değişimin sektördeki etkisi üzerine neler söylemek istersin?

Olumlu bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Bir takım insan TV’den tamamen uzaklaştı sadece internetten dizi, film izliyor ya da TV’deki dizileri internet üzerinden istediği zamanda izliyor. Ben dijitali destekliyorum. Özgün ve özgür işler yapmak umuduyla…

Küpe, Yüzükler / Earrings, Rings: GUCCI JEWELLERY Triko, Etek / Knit, Skirt: ÖZGÜR MASUR COUTURE Ayakkabılar / Shoes: MIU MIU Tulum / Overall: COS Kalpak / Calpac: LANVIN / HARVEY NICHOLS Ayakkabı / Shoes: ALBERTO GUARDIANI Eldiven / Gloves: EDITOR’S OWN

Full Look: MIU MIU Küpe / Earrings: EDITOR’S OWN

Senin için sırada ne var?

Biz de dijitale bir dizi projesi üzerinde çalışıyoruz. Beni çok heyecanlandıran bir proje. Senaryoyu okuduğumda, “Muhakkak bu işin bi parçası olmalıyım.” dedim. Umarım bizim için çok güzel olur çünkü hepimiz çok heyecanlı ve istekliyiz.

Her şeyi hızlı yaşadığını hissediyor musun? Mesleki deneyim, evlilik…Her şeyi hızla yaşamanın getirdiği bir ağırlık… Sen bu durumu nasıl yorumluyorsun?

Aksine daha çok yaşamaya çalışıyorum, her şeyi… Sanki acelem varmış gibi… (Gülüyor) Deneyimler neden ağırlık getirsin? Pusula olabilir bizim için yargıyı atarsak bir kenara. Ağırlık dersek deneyimlere işte o zaman “ağır” gelir. İstediğimi yaşıyorum. Canım ne isterse!

Planlı mısındır?

Zaman zaman değişiyor. Bir süre planlı olmak durumunda kalıyorum bazen tam tersi.

Kısa kısa…

Bir replik?

“Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye, öfke nefrete, nefret ise acıya yol açar.”

Bir film sahnesi?

Ulysses’ Gaze — Lenin heykelinin götürüldüğü sahne (Angelopulos)

Defalarca izleyebileceğin film?

The Fall.

Şu sıralar en çok çalan parça?

Neil Young, Dead Man.

En çok kullandığın kelime?

“Anlatabiliyor muyum?”

Starring Neslihan Atagül Doğulu
Röportaj / Interview: DUYGU BENGİ
Fotoğraf / Photography: MUSTAFA NURDOĞDU
Moda Direktörü / Fashion Director: BURAK SANUK
Makyaj / Make up & Saç /
Hair: ÖNDER TİRYAKİ
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS