Time Travel w/ Volkan Önol

7ICONSMay 20, 2019
Time Travel w/ Volkan Önol

Zamanda yolculuk mümkün mü, peki anda olmak mı zamana kapılmak mı? Yaşadığımız çağın en önemli etkeni zamanı sorguluyoruz… Yanımızda bu sefer Volkan Önol var, ‘Zamanda yolculuk, geçmişe gitmek, geleceği düşlemek, hayal kurmak…’ Gant’in “7 decades 7 icons” koleksiyonu ile 70’lere dönüyoruz. Gant, 70. yılında, 1949’dan bu zamana kadar ki en ikonik parçalarını bir araya getirdiği koleksiyonu ile zamanda yolculuğun mümkün olduğunu gösteriyor. Özgün stili ve müziğe olan tutkusu ilham verici… Volkan’ın müziğin ve hayallerinin peşinden giden hikayesi bu yolcuğu daha da anlamlandırıyor…

1970’ler deyince zihninizde ilk canlanan görüntü?

70’ler deyince aklımda ilk canlanan şey çiçek çocuklar, İspanyol paça jeanler, woodstock, özgürlük ve rock’n roll.

1970’lerden müzik dünyasına en büyük miras?

70’ler benim için müzik mirası olarak en müthiş dönem. Pink Floyd, Led Zeppelin, Miles Davis, Jimi Hendrix, efsanevi Woodstock festivali, psychedelic rock müziğinin tüm Dünyaya hükmettiği dönem. Ülkemizde de Cem Karaca Barış Manço Erkin Koray Selda Bağcan gibi Dünya çapında insanların zirve yaptıkları dönemler.

Müzikle arandaki ilişkiyi nasıl tanımlarsın?

Müzikle benim için aile demek. Birliktelik ve paylaşmaktır. Müzisyen bir aileden gelmek ve insanların müzik etrafında toplanmaları beni her zaman çok etkilemiştir.

 Anda olmak mı zamana kapılmak mı?

Zamana kapılmak. Zamanda yolculuk etmek daha doğrusu. Geçmişe gitmek, geleceği düşlemek, arasında sentez yapmak, hayal kurmak.

 

Starring Volkan Önol
Creative Direction by Duygu Bengi
Fashion by Zeynep Şahin
Videography by Cemre Okyay
Thanks to Mr. Cas Hotel
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS