Panem’den daha sansasyonel bir ortam varsa o da lisedir. Bu da Hunger Games’in devam filminde Hunter Schafer’ın yeni rolüne şimdiden hazır olduğu anlamına geliyor. İşte yeni film hakkında bildiklerimiz. 

Hunger Games dünyası, Suzanne Collins’in önceki romanı The Ballad of Songbirds and Snakes’in beyaz perdeye uyarlanmasıyla bir kez daha adından söz ettiriyor ve film hakkında bildiklerimiz yavaş yavaş çoğalmaya başladı. Başrollerini Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson’ın paylaştığı yeni film, genç Coriolanus Snow’un Panem’in otoriter başkanı olmadan önceki hikayesini anlatıyor.  

10. Açlık Oyunlarında genç Coriolanus, 12. Bölge’den genç bir kız olan Lucy Gray Baird’e akıl hocası olarak seçilir. Lucy Gray, tören sırasında meydan okurcasına şarkı söyleyerek Panem’in tüm dikkatini çeker ve Snow, olasılıkları kendi lehlerine çevirebileceğini düşünür. Şovmenlik içgüdülerini ve politik yeteneğiyle birleştiren Snow ve Lucy’nin hayatta kalmak için zamana karşı yarışı, sonunda kimin kuş kimin yılan olduğunu ortaya çıkaracak. 

Tom Blyth genç Snow rolü için seçilirken Rachel Zegler’ı Lucy Gray rolünde izleyeceğiz. Euphoria’dan tanıdığımız Hunter Schafer’ı ise Coriolanus’un kuzeni ve sırdaşı olan Tigris olarak izleyeceğiz.

17 Kasım 2023’te vizyona girecek filmde  Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Stanley Tucci ve Lenny Kravitz gibi orijinal kadronun geri dönüp dönmeyeceği şu anda belli değil, ancak Ballad of Songbirds and Snakes’in geçtiği zaman dilimi düşünüldüğünde -neredeyse 60 yıl öncesi- tüm oyuncuları görmek pek olası görünmüyor. 

Schafer, Euphoria’yla çıkış yaparak genç neslin en iyi yıldızlarından birine dönüştü. Eski bir fenomeni trend bir isimle yıllar sonra tekrar izleyecek olmak heyecanlandırıyor.