Takip et: @chorusofbody

UnframedNovember 27, 2020
Takip et: @chorusofbody

Fırçasının tuvalle yakaladığı dansın sonucu ortaya çıkan eserleriyle homoerotizmin doruklarındaki anonim bedenleri cüretle yakalayan chorusofbody ile tanışın! Çizginin dışında ama bir o kadar da gündelik hayata ışık tutan resimleriyle @chorusofbody tam anlamıyla erkek bedeni üzerinde filizlenen bir gerçeklik manifestosu! 

İstanbul merkezli sanatçı chorusofbody, modelleri gibi anonim kalmayı tercih ederek imzasını boya darbeleriyle atadursun, ressam ve fotoğrafçı kimliğinin getirdiği derinliği yansıtan eserlerini, yine @chorusofbody isimli Instagram sayfasına taşıyor. Sanatçının işlerinde en dikkat çeken detaylardan birisi ise başka sanatçılar tarafından çekilen fotoğraflardaki bedenleri tuvallerinde anonimleştirerek bakanları kendi vücutlarından başka bir vücudun mahremiyetine davet ediyor oluşu. Resimlerinde yakaladığı arzu uyandıran yakınlıkla bir bedenin et ve kemikten çok daha fazlası olduğunu aşılayan sanatçı, adeta erkek vücudunun üzerinden yarattığı samimiyet ve “husursuz” varsayılan cinselliğin bağlarında bakanları farklı yaşanmışlıkların kaos ve harmonisinde samimi bir yolculuğa çıkartıyor. 

Surattan yoksun resimlerine taşıdığı duyguların derinliğinde ve etkileşiminde titreyen “bedenlerin korosunda” kendinizi kaybetmek istiyorsanız, @chorusofbody takip etmeniz gereken hesapların başında geliyor! 

https://www.instagram.com/p/CFXNnduA4EI/
Author: Doruk Güneş

RELATED POSTS