Studio 54 Music ile diskonun altın çağına davetlisiniz!

LifestyleJune 1, 2020
Studio 54 Music ile diskonun altın çağına davetlisiniz!

Diskonun sesine cevap verin, bırakın ritim sizi zamanda bir yolculuğa savursun. Müziğin, dansın ve skandalın dünya sahnesine hoş geldiniz! New York, 1970’ler ve altın harflerle ismini eğlence tarihine kazımış utanmaz bir gece kulübü, Studio 54. Kalbinizi ve ayakkabılarınızı kapıda bırakın, gecenin sahibi sizsiniz.

Tüm bunların, elinizde olduğunu söylesek inanir mısınız? “Söylemekten daha iyisi her zaman göstermektir” derler… Studio 54 Music’in yeni çıkan albümüyle disko artık evinizde. Kapınızdan kendi isminizi silin, diskonun kalbini içeri davet edin ve  bırakın “boogie boogie” ateşi vücudunuzu ele geçirsin. Andy Warhol, Liza Minelli, Cher, Elton John ve Diana Ross’la dans ediyorsunuz. Artık adresiniz 254 West 54th Street!

1977’de faaliyet göstermeye başlayan, dünyaca ünlü popüler kulüp, 33 aylık altın günlerinde, coşku ve yozlaşmanın birbirini göze göz, dişe diş terlettiği bir disko cennetiydi. Katı kapı kuralları Hollywood elitizimine yeni bir soluk getire dursun, sadece modanın vücudu bir film sahnesi gibi sardığı konuklar içeri kabul ediliyordu. Zamanın yaşayan efsanelerini de ağırlayan kulüp, “imkansız”ın kapıda kaldığı gerçeküstü gecelerde, alışagelmemiş bir müzik ütopyasını konuklarının ayaklarına adeta kırmızı halıda seriyordu.

70’lerin yeme-içme ve yaşama standartlarını kökünden değiştiren fenomen disko, adeta New York sanat sahnesine görkemli bir kabul töreniydi. Aynı zamanda, o zamanların ünlü ve zengin isimlerine ait kirli çamaşırların ve korkulu sırların yaşayan mezarlığı olan kulüpte, her şeyi görmek mümkündü: At üstünde giriş yapan konuklar, çöp kutusunda yüzen dolarlar ve “Hava durumu nasıl?” sorusunun cevabının “Gucci” olmasının sebebi tavandan yağdırılan lüks hediyeler…

Studio 54, tarihin altın sayfalarına adını yazdırarak cüretkar gecelerin kapılarını sonsuza dek kapatıp, günümüzde bir Broadway tiyatorusu olarak renove edilmiş olabilir, ama siz Yunan ve Roma tanrılarını bile kıskançlıktan yan gözle baktıran partileri evinize taşımaya hazır mısınız?

Studio 54 Music’in çıkardığı 4 parçalık “Night Magic Vol. 1” albümüyle diskonun retrofütüristik sesiyle yeniden tanışın! Don Ray, T-Connection, Tom Bowes, Nicki B ve RickExpress gibi isimlerin imzasını taşıyan EP albüm, Studio 54 ruhunu günümüze taşımak için inanılmaz bir fırsat. Bırakın müziğin ve diskonun kokusu evinize sinsin ve zamanda zamansız bir rüyada ruhunuzu dansın ritminde kaybedin…

Görsel: Getty Images
Author: Doruk Güneş

RELATED POSTS