Sosyal izolasyonu avantaja çevirecek uygulamalar

LifestyleApril 15, 2020
Sosyal izolasyonu avantaja çevirecek uygulamalar

Koşuşturmalardan, toplantılardan, bir yere yetişme telaşından sıyrılıp aslında kendi benliğimizle baş başa kalmaya iyice alışmaya başladık… Belki de bir daha elde edemeyeceğimiz bir fırsatı yakaladığımızı düşünerek, bu dönemi avantaja çevirecek faydalı uygulamaları sizin için derledik.

Spor tutkunlarına

Nike Training Club

NTC, kuvvet ve dayanıklılıktan yogaya uzanan kişiselleştirilebilir antrenman programlarıyla, tüm vücudunuzu çalıştırabileceğiniz bir uygulama. Kendiniz için sayısız egzersiz programından en doğru antrenmanı seçebilir ve Nike Master Trainer’ları eşliğinde günlük sporunuzu yapabilirsiniz. Üstelik şu an tüm antrenmanlar herkes faydalanabilsin diye ücretsiz!

30 Day Workout Challenge

Evde istediğiniz zaman uygulayabileceğiniz, profesyonel fitness koçları tarafından hazırlanan “30 Günlük Zorlu Fitness Görevi”, formunuzu geliştirmeye yardımcı olan bir program. Uygulama, zorluk seviyesini kademeli artırdığı için antrenmana bağlılığınız güçleniyor. Karantina sürecinin ne zaman biteceğini bilmediğimiz, zaman kavramımızın karışmaya başladığı bu dönemde, 30 gün boyunca kendinizi bu programa adayabilirsiniz!

Yogaia

Yoga, meditasyon, kardiyo antrenmanları ve güçlenme egzersizlerini evinizin rahatlığında uygulama şansını yakalayın. Yoga eğitmenleri ve kişisel antrenörlerden oluşan ekip ile birlikte ideal sağlık hedeflerine ulaşın.

Yoga Studio: Mind & Body

Başlangıç seviyesindekiler için antrenmanlar ve bebek bekleyenlere yönelik doğum öncesi derslere yer veren uygulamada, zihin sağlığı ve sırt ağrısı gibi farklı alanlara özel tasarlanan yoga dersleri de bulunuyor. Evinizin rahatlığında izleyebileceğiniz 65 adet ders videosuyla siz de kendinize uygun seviyeyi bulabilirsiniz.

Verimlilik arayanlara

Timepage

Bu uygulama, minimal arayüzüyle gününüzü veya ayınızı planlayabilmeniz için rahat bir ortam sağlıyor. Telefonunuzdaki takviminize bağlı hesaplarınızla da senkronize edebildiğiniz uygulamayı, bilgisayarınızdaki takvimle de beraber kullanabilirsiniz.

Üretken olmak isteyenlere

Sketches

Sketches, çizim yapmayı sevenler için vazgeçilmez bir uygulama! Birçok kalem ve farklı teknik seçeneği ile gerçekçi illüstrasyonlar yapabileceğiniz uygulama sayesinde, kendi hayal gücünüze göre dilediğinizi tasarlayabilirsiniz. Sketches’ı kullanırken zamanınızı öldürüyor gibi hissetmeyeceğinizi garanti ediyoruz.

Splice

Video düzenleyici bu uygulama sayesinde telefondan rahatça videolarınızı montajlayabilir; basit arayüzü ile klipleri kısaltıp, birleştirip, geçişleri ayarlayıp, ağır çekim modunda kendi videonuzu oluşturabilirsiniz.

Unum

Instagram bağımlıları için vazgeçilmez bir uygulama. Unum’da gelecek feed’inizi rahatlıkla oluşturabilir; fotoğraflarınızı ekleyip, yerlerini değiştirebilirsiniz. Böylece başka uygulamalarda renk tonlarının tutup tutmadığını anlamak için efor sarf etmenize gerek kalmayacak!

Smule

Kendi şarkılarınızı kaydedileceğiniz Smule adlı uygulama ile dünyanın dört bir yanından insanlarla ve hatta büyük sanatçılarla düetler yapabilir; ses efektleri ile adeta kendi stüdyonuzu oluşturabilirsiniz.

Beslenmesine dikkat edenlere

Cronometer

Cronometer, beslenme düzeninizdeki eksiklik veya fazlalıkları keşfetmek için detaylı bir hizmet sunuyor. Gerekli olan vitamin ve mineraller de dahil olmak üzere, besinler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve günlük kalorinizi rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz ve koltuk ile buzdolabı arasında mekik dokuduğumuz bu karantina dönemini minimum kilo alımı ile atlatmak bu uygulama ile mümkün!

Günlük rutinine sadık kalanlara

Endel

Rahatlamanıza ve uykuya dalmanıza yardımcı olacak yapay zeka algoritmalarıyla desteklenen Endel, kalp atış hızına göre kişiselleştirilmiş huzurlu ses dalgaları yayıyor. Uygulamanın bir güzel tarafı ise zamanlayıcı sayesinde istediğiniz zaman kapatabilme şansına sahip olmanız. Böylece bir yandan uykuya dalmaya çalışırken, bir yandan da telefonunuzu düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

Sleep Cycle Alarmlı Saat

Güzel bir uykunun ardından güzel bir güne başlamak isteyenler için Sleep Cycle’ın sinir bozucu alarmlardan çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. Sleep Cycle, uyku döngülerinizi izleyip kaydını tutuyor ve uykunuzun en hafif evresini saptıyor; uyanmanız için gereken yarım saatlik süreçte ise sizi uyandırıyor.

Kişisel gelişim meraklılarına

TED

TED Talks ile teknolojiden bilime birçok dalda ilham veren konuşmalarla kendinizi geliştirme fırsatını bulabilirsiniz.

Digital Concert Hall

Berlin Filarmoni Orkestrası’nın tüm konserlerinin canlı yayınlandığı Digital Concert Hall’da arşivdeki yüzlerce konsere erişebilir, karantina boyunca iptal edilen konserlere online olarak ücretsiz ulaşabilir ve sitesinde de yer alan bütün konser kayıtlarını 1 ay boyunca izleyebilirsiniz.

Udemy

“Academy of You” sloganı ile online eğitim veren Udemy, 40 milyonu aşkın öğrencisi, 50 bin eğitmeni ve 130 bin kursu ile online eğitimde en kapsamlı platformlardan biri.

Yazı: Pelin Taşkıran
Author: Pelin Taşkıran

RELATED POSTS