Sophia Hadjipanteli ile Unibrow Movement!

BeautyMay 25, 2020
Sophia Hadjipanteli ile Unibrow Movement!

Güzellik kalıplarını yıkmaya gelen Sophia, #UnibrowMovement’ın öncüsü. Tabuları yıkmaya ve herkesi daha kabullenici olmaya teşvik eden bu hareket, güzelliğin farklı formlarda da var olabileceğinin kanıtı.

Sophia kaşlarını ne alıyor ne de inceltiyor. Onları oldukları gibi kabul ederek herkesin kendini kucaklaması için ilham olmaya ve insanları daha kabullenici olmaya yönlendiriyor. Dayatılan güzellik standartlarıyla birlikte normal olanı bile saklamaya çalıştığımız bugünlerde #UnibrowMovement ile tek kaşlı olmanın alay konusu olmaması gerektiğini anlıyoruz ve güzellik standartlarının dışında kalmanın tamamen normal olduğunun tekrar farkına varıyoruz. Güzellik tabularını ancak farklı insan ve farklı tarzların yıkabileceğini düşünen Sophia, kötü yorumların yanı sıra birçok kişinin desteğini alarak hareketin devamlılığını sağlamaya devam ediyor.

Toplumun bize baskıyla gizletmeye ve düzelttirmeye çalıştıklarını normalleştirmeliyiz.

Lisedeyken zorbalığa uğradığını ve öğle teneffüslerinde yemekhane yerine resim atölyesinde yağlı boyaların arasında vakit geçirdiğini söylüyor. Zorbalıktan kaçmanın çözümünü o yıllarda bu şekilde bulan Sophia, şimdi ise farklı olma duygusunu gelişmekte olan bir kariyere dönüştürdü. Çoğu insanın kendisine gelip ”Kaşlarını aldırsan çok daha güzel bir kız olursun. Kusursuz olursun.” demelerine ”İki kaşın arasındaki tüy, kusurlu ve kusursuz olmaktaki unsur mu?” diyerek cevap veriyor ve içinde bulunduğumuz toplumda sesini çıkarmanın önemini vurguluyor.

Sophia, söz konusu güzellik olduğunda iplerin elimizde olduğunun bir anımsatıcısı. İster kaşlarınızı alın, ister almayın. Günün sonunda bu sizin tercihiniz.

https://www.instagram.com/p/CAIWcunBYDE/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CAX6-OKB2Cg/?utm_source=ig_web_copy_link
Author: İrem Atayık

RELATED POSTS