Sunnei’nin Tasarımcıları: Simone & Loris

PeopleDecember 1, 2016
Sunnei’nin Tasarımcıları: Simone & Loris

Nasıl tanıştınız?

Arkadaşlığımız, başka arkadaşlarımızın bizi tanıştırmasıyla 6 yıl öncesine dayanıyor.

SUNNEI’yi yaratma fikriniz nasıl oluştu?

New York’tayken artık fikirlerimizi yansıtacağımız bir marka yaratmaya ve bunun için doğru zaman olduğuna karar verdik. İsim ise bir araba yolculuğundan geliyor – bir şarkı söylerken “Sunnei” kelimesi, “Sunny” (güneşli) kelimesinin İtalyancalaştırılmış hali olduğu için çok iyi bir isim olacağını düşündük.

SUNNEI tarzı ve klasik İtalyan erkek giyimi ile ilişkisine dair neler söylemek istersiniz?

SUNNEI İtalyan DNA’sını kullanarak yenilikçiliği ve gelenekleri bir araya getiriyor. “İtalya’da Yapılmış” kalıbına yeni bir fikir ile yaklaşmak istiyoruz; klasik İtalyan erkek stilini bir adım ileriye taşıyarak yeni silüetler, şekiller ve materyeller yaratmak istiyoruz.

Moda konusunda kişisel pişmanlıklarınız var mı?

Bunun cevabı gençken sahip olduğumuz kıyafetlerle birlikte dolaplarımızın derinliklerinde gizli!

Tasarım sürecinin en sevdiğiniz bölümü nedir?

Gördüğümüz her şeyden ilham alabiliyoruz – günlük hayatımız ve etrafımızdakiler dahil. Bu yüzden tasarımın en sevdiğimiz bölümü bu olabilir; sürekli sonrasında giyeceğimiz kıyafetler için ilham kovalamak.

SUNNEI’nin ortak yaratıcıları olarak en zorlandığınız şey nedir?

Markayı bulurken yaşadığımız en zorlu süreç hayallerimizin peşinden koşmak için kariyerlerimizi ve güvendeki işlerimizi bırakmamızdı. Bu kolay bir karar değildi fakat kendimizin diyebileceği bir şey yaratabilmek için rahat olduğumuz şeylerden vazgeçip sadece ona odaklanmamız gerekiyordu.

Kariyerinizin en gurur duyduğunuz anı ne oldu?

Koleksiyonlarımızı arkadaşlarımız ve herkesle paylaştığımız zaman! Aylar süren zor çalışmalardan sonra herkesin anlık tepkilerini görebiliyoruz ve kesinle bu kariyerimizin en gurur duyduğumuz anı.

SUNNEI için gelecekte neler var?

Geçen Aralak Spazio Sunnei’yi açtık, hem mağaza hem stüdyo olarak Milano’da sürdürüyoruz. Milano’da yaşayanlar için ve klişe olan moda dünyasından kaçmak isteyen turistler için özel bir deneyim yaratmak istedik – şimdilik harika gidiyor! Bir sonraki adım buna daha da yoğunlaşıp olan ilgiyi arttırmak ve direk satışların dinamiğini arttırmaya çalışmak.

 

 

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS