Santra

UnframedDecember 24, 2022
Santra

Nike’ın ikonik tasarım estetiği Kısmet by Milka’nın alışılmışın dışına çıkan tasarımlarıyla 3. Koleksiyonu için buluşuyor. 

Güçlü, dinamik ve cesur… Bu kelimeler Nike dünyasını tanımlamak için kusursuz.  Kısmet by Milka’nın günlük objeleri aksesuara dönüştüren yenilikçi ruhu Nike ile İlham vermeyi seven bir birlikteliği işaret ediyor. Yenilikçi, dönüştürücü ve ilham verici bu koleksiyonda; düdük, krampon, futbol topu gibi objelerin aksesuara dönüşümüne tanık oluyor; yanımıza da yeşil sahanın güçlü kadınlarından Kadın Milli Takım Kaptanı Berivan İçen’i ve futbolcu Sancakay Ilım Morgül’ü alıyoruz.

Kısmet by Milka markasının kurucusu ve kreatif direktörü Milka Karaağaçlı, sosyal yönü ağır basan bir projeye imza attıklarını ifade ederken, Nike’ın vermek istediği mesajlar ve ışık tuttuğu hikayelerle tasarım sürecinde oldukça beslendiğini ifade ediyor. Cinsiyet, cinsel yönelim, ırk, din, sosyoekonomik durum gibi etkenlerin hepsinden uzak bir kavram olan spor, hep daha ilerisini hedefler. Kısmet by Milka ile Nike, sınırlara meydan okudukları iş birliklerinde, toplumsal cinsiyet rollerinin yıkıldığı ve kadınların her alanda başarılı olabileceğini kanıtlayan kadın futbolu başrolü üstleniyor. Ortak bir çizgide tüm kadınları kucaklayan hikaye, dönüşümün ve gelişimin hiç bitmediği tüm duyguları yeniden hatırlatıyor. Aksesuar ile sporun birleştiği bu anda kendinizi sporun iyileştirici tarafına bırakmak için şimdi bir sebebiniz daha var.

Rekabet, özveri, disiplin, adrenalin, yenilgi, zafer, coşku ve hayal kırıklığı her zaman sporun bir parçası olmuştur. Başkaldırmaktan çekinmeyen iki farklı ruhun birleşmesinden ortaya çıkan koleksiyonun çıkış noktasıysa sporun etkisini tüm vücudunda ve mental sağlığında hissederken aynı zamanda dönüşümün bir parçasına dahil olmak. Çünkü spor insanı dönüştürür. Dönüşümün parçası olmak içinse hiçbir şey engel değildir.

Performed by Sancakay Ilım Morgül, Berivan İçen

Creative Director Duygu Bengi

Photography by Zeynep Özkanca

Filmed by Korcan Söylemez

Fashion by Burak Sanuk

Head of Production Zeynep Aldemir

Art Director Ecem Tungaz

Content Editor Yağmur Yıldız

Hair by Mustafa Akgül

MUA Aslı Bilge

Fashion Team Murat Kıvık, Samiye Seda Korkmaz

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS