Sanatla İç İçe Bir Deneyim

Arts & CultureJanuary 25, 2019
Sanatla İç İçe Bir Deneyim

Raffles İstanbul mimarisini sanatla birleştiren dokusuyla şehrin dikkat çeken destinasyonları arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı sanatçıların imzasını taşıyan eserler ile sanat yolculuğuna çıkmaya hazırlanın!

“İstanbul Rüyası” teması üzerinden yerli ve yabancı olarak birbirinden farklı ve ilgi çekici eser bulunuyor. Toplamda 224 tane eserin 55 tanesi 18 farklı Türk sanatçıya ait. 169 tanesi ise 54 farklı yabancı sanatçının imzasını taşıyor. Ardan Özmenoğlu, Yasemin Aslan Bakiri, Mehmet Günyeli, Ali Alışır, Mustafa Horasan, İrfan Önürmen, Meray Akmut, Şahin Paksoy, Sali Turan ve daha birçok değerli Türk sanatçının eseri sergileniyor.

Sınırsız bir tarihe sahip olan İstanbul birçok sanatçının ilham kaynağı halini almasının yanı sıra o dönemde kullanılan mücevherlerden, dekoratif amaçlı kullanılan mozaiklerden yola çıkarak, şehrin zengin ve derinlikli tarihinden yararlanılıyor. Adeta günümüzdeki şehir hayatı ve İstanbul tarihinin birlikte yazdığı bir hikaye…

Koleksiyondaki eserler arasında Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, İstanbul’un zengin kültüründen birçok detaylara da rastlamak mümkün.

Author: Maya Bakkaloğlu

RELATED POSTS