Prada ve Adidas, 2020 yılında beri devam eden iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Lüks sokak giyim sektörüne sürdürülebilir bir yaklaşımda bulunan bu iş birliği; 13 Ocak’ta dünya çapında satışa sunulacak. Prada ve Adidas bu kapsül koleksiyon ile markalarının DNA’larını birleştirerek, modanın geleceği olan sürdürülebilirlik kavramına dikkat çekmeyi hedefledi.

Okyanustan ve diğer bölgelerden toplanarak geri dönüştürülmüş plastikten üretilen ve naylonun sürdürülebilir bir versiyonu olan, Prada’nın imzası; “Re-Naylon” malzemesiyle yaratılmış koleksiyon; eşofmanlar, ceketler, üstler, şapkalar ve çantalardan oluşan bir hazır giyim kapsülü sunuyor. Prada’nın re-edition Nylon çantalarından alışkın olduğumuz çıkarılabilir cepleri, bu koleksiyonda markanın ikonik üçgen logosu ile Adidas Forum sneaker ayakkabıların üstünde görüyoruz. 

Adidas markasının ikonik üç çizgisi ile Prada silüetinin birleştiği bu koleksiyona siyah ve beyaz renkleri hakim. “Forum silueti için bir odak noktası olarak Prada Re-Nylon tekstilini kullanmaya karar verdikten sonra, doğal olarak projeye giyim ve aksesuarlar ekleyerek genişletme kararı aldık.” açıklamasını yapan Prada; 80’li yıllardan beri satışta olan ve “Nylon” adı altındaki ürünlerini 2019 yılında Re-Nylon olarak tekrar tanıtmıştı. Sürdürülebilir kumaşa geçerek markanın hedefini değiştirdiğini belirten Prada, bu koleksiyon ile materyalin yeniliğini vurgulayarak iki markanın estetiğinin birleşimine odaklanıyor. İnternette “Pradidas” olarak bahsedilen bu koleksiyon lüks giyim severlere spor bir deneyim sunarak 2022 sürdürülebilir moda dönemine hızlı bir adım atıyor.