Müzayeden toplanacak fonlar, dünyanın her tarafında pandemi nedeniyle eğitim süreçleri darbe almış öğrencilere yardım etmek ve onların öğrenim süreçlerini koruyabilmek için oluşturulmuş UNESCO COVID-19 Küresel Eğitim Koalisyonu’na gidecek.

Pandeminin yavaşlatılması için alınan önlemlerin en başında gelen okulların kapatılması, tüm öğrencilerin yüzde 90’ının, yani 1.5 milyar insanın öğrenim hayatını derinden etkiledi. Çevrimiçi ortamlar üzerinden kurulan uzaktan öğrenim sistemleri, özellikle kadınlar başta olmak üzere öğrencilerin büyük bir çoğunluğun eğitime erişimini kısıtladı. Tam da bu nedenle Prada, müzayededen toplanılacak miktarı UNESCO’nun pandemi süresi ve sonrasında kadınları eğitimde tutabilmek adına başlattığı “Keeping Girls in the Picture” projesine bağışlayacak.

Lüks moda evinin tutkunlarını sevindirecek müzayedede Prada’nın çeşitli koleksiyonlarından özel parçalar, modeller tarafından bir kez giyilmiş elbiseler, yayınlanmamış fotoğraflar, podyum dekorları ve özel plaklar satışa sunulacak. Sunulan 72 adet parçadan 40’ı Prada’nın bu sene başında gösterdiği Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonundan olacak. Diğer parçalar ise ilk defa bu müzayede için gösterilen ve satışa sunulan özel yapım çantalar, elbiseler, takılardan oluşacak. 2 Ekim ila 15 Ekim arasında çevrimiçi gerçekleşecek olan müzayedeye Sotheby’s in internet sitesinden katılabilir aynı zamanda kadınların eğitim sürecine katkıda bulunabilirsiniz.