Pink Your Day #BeBold Today

UnframedDecember 8, 2018
Pink Your Day #BeBold Today

Olağan kelimesi yerini sıra dışı, etkileyici ve orijinal olan yeni bir jenerasyona bıraktı. Her şey değişimin bir parçası haline geldi. Düşüncelerini ve duygularını özgürce dile getiren bu nesli; ‘’pink generation’’ adı altında toplayabiliriz.

“New kids’’ hakkında etkileyici olan etken ise iletişimin arada dil olmadan da yapılabileceğini kanıtlamaları ve insanlar arası bağların gücünü anlamlandırmaları. Bu jenerasyon yaşamın her detayında özgünlüğü keşfediyor… Eğer estetik anlayışını anlamlandırmak diye bir etken var ise bu da sıra dışı olan şeyleri dünyaya bir hikaye gibi sunabilmekten geçiyor. Yaşamın dürüst yönlerini çekim alanlarına aldıkları anda sınırları yıktıkları bir yaratıcı dünyaya adım atıyorlar. ‘’Pink Generation’’ı güçlü kılan etki hayatlarındaki insanlarda buldukları duyguları ifade ederek yeni kimlikler ve yeni hikayeler yaratabilmeleri.

Elise / Dress: PREEN BY THORNTON BREGAZZI / HARVEY NICHOLS Küpe / Earrings: SEDA’YA AIT / SEDA’S OWN

“İham aldığım bir akımı tarzıma entegre etmeden önce mutlaka filtreliyorum.”

Seda ŞenCeket/Jacket, Pantaloon / Trousers: M.O.F.C, Kemer / Belt: BARBARA BUI, Gözlük / Sun Glasses: MOSCHINO SAFILO GROUP Küpe / Earrings: TWIST 

“Ben eğlenceyi kişinin kendisinin yarattığına inanıyorum. Buna yer, zaman, konum biçemem. O yüzden benim için eğlence ‘kalıplara sahip olmamak’ demek. Bir şeye sahip olmak istediğimde büyük tutku duyuyorum bu da hırslı olmamı çok fazla tetikliyor. Bu durumu çok sevsem de zaman zaman beni korkutabiliyor.”

Tuğçe Meçoğlu

“Dış dünyadan aldığım her şey benim için bir ilham kaynağı olabiliyor. Ve bu benim gerçekte kim olduğumu simgeliyor. Bu durum, benim kimliğimi oluşturmamı sağlıyor. Temel ilham kaynağım haline geldi. Estetik olarak rahatsız edici her şey ya da zevksiz bulduğum şeyler, anında ruhumu söndürebiliyor. Yeni fikirlerden besleniyorum.”

Dilan Gerede Erkaya

“Sistemin ve dayatmanın olmadığı anlarımın hepsinde özgür hissedebiliyorum. Şehirde motorumla dolaştığım anlarda, etrafta olan biteni izleyip zaman kavramını unutabiliyorum.” 

Ali Kalyoncu
Creative Direction: Duygu Bengi
Text by Zeynep Şahin
Fashion by Burak Sanuk
Photography by Zeynep Özkanca
Makyaj / MUA by Zeynep Dombaycioglu,Önder Tiryaki Studio
Sac / Hair by Dogukan Gurpinar, Önder Tiryaki Studio

Prodüksiyon Asistanı / Production Assistant: HAKAN YILDIRIM
Teşekkürler  Thanks to HOUSE OF JUNK
 
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS