Ödül törenini Timberlake başlatıyor – Timberlake’in Can’t Stop The Feeling’i söyleyerek başlattığı bir davet nasıl kötü olabilir ki? Herkesin 2017 Oscar’ına ayakta başlamasının sebebi de o.

 

Mahershala Ali… Sadece ismini söyleyip cümleyi kesmek istiyoruz çünkü Moonlight’daki aşağı yukarı 11 dakika süren performansını hiçbir kelime tamamen anlatamaz…

 

Moonlight

Ondan yaklaşık 15 dakika sonra Viola Davis hepimizi, Noel sabahında önceki 364 gün boyunca istedikleri oyuncağı alan çocuklar gibi ağlattı. Evet, Naomie Harris bizim favorimiz olabilir ama bir iş hakkıyla yapılınca da pek diyecek bir şey kalmıyor ya…

Bir noktada LA’de ünlüleri görme umudunda olup bir tura katılan, fakat nereye geldiklerine dair fikirleri olmayan bir grup insanın segmenti vardı. Yaşayan her ünlüyü bir yerde görmüş oldular. Sahiden. Yani eğer LA’de ünlüleri görme turuna katılan biz olsak, zorlayarak ünlü denebilecek kişileri görmeyi bırakın, yılın geri kalan her günü arkadaşlarımızın bizle alay ederdi. “Sıradan” insanları “sıradanlık dışı” hissettirdiğiniz için teşekkürler Oscar töreni.

Bir noktada John Legend “City of Stars” şarkısını mahvetti. O neydi yahu?

Manchester by the Water – La La Land’in bir dalda kazanmaması için en iyi sebep sensin. Ve Casey Afflect – inanılmazsın.

E sonrasında başladı La La Land kazanmaya… Prodüksyon tasarımı olsun, sinematografi olsun, film skoru olsun, şarkı olsun, yönetmen olsun, film olsun… Ya da olmasın.

#MerylStreepSaysHi