OMM Misafir Sanatçı Programı Sergisi #1 “Üçüncü Yer”

Arts & CultureJanuary 7, 2020
OMM Misafir Sanatçı Programı Sergisi #1 “Üçüncü Yer”

Eskişehir’de bulunan Odunpazarı Modern Müzesi Eylül 2019’ da kapılarını sanat severlere açarak seneye damgasını vurmuştu. Modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği müze, 2020 senesine de yenilikçi bir projeyle girdi!

Sanatçılara yeni bir perspektif sunabilmeyi ve kültürlerarası iletişimi kuvvetlendirmeyi hedefleyen OMM, Misafir Sanatçı Programı ile yeni bir projeye imza atıyor. Dünyanın her yerinden sanatçıların başvurabileceği Program, ilk konukları olarak Tyler Thacker ve Erin Wolf Mommsen’ı ağırladı.  Eskişehir’de geçirdikleri 3 aylık zaman diliminde yarattıkları farklı perspektiflerdeki işlerini, biyotaklit temasında ortak stüdyo alanını paylaşarak gerçekleştirdikleri sergi “Üçüncü Yer” (Third Place) başlığı altında buluştu. Sergi 1 Şubat tarihine kadar ziyarete açık olacak!

Aynı program kapsamında farklı sergiler gerçekleştirerek birçok sanatçının yaratıcılığını tek bir çatı altında birleştirmeyi amaçlayan OMM, sanatçılara sesleniyor!

OMM Misafir Sanatçı Programı Bahar Dönemi başvuruları 30 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek. Her dönem 3 sanatçının ağırlanacağı program 2,5 aylık dönemlerden oluşacak. Deneysel düşünce biçiminin farklı disiplinlerle bir araya geleceği programa kabul edilen isimler 20 Şubat’ta duyurulacak.

Author: Ladin Ulutan

RELATED POSTS