NONOTAK ile Boyutlar Arasında Büyüleyici Bir Işık ve Ses Deneyimi

Arts & CultureMarch 29, 2018
NONOTAK ile Boyutlar Arasında Büyüleyici Bir Işık ve Ses Deneyimi

Digilogue’un Nonotak imzasını taşıyan ‘’Narrow’’, Zorlu PSM – Digilogue Space’te 29 Mart Perşembe günü açılıyor. İllüstratör Noemi Schipfer ve müzisyen, mimar Takami Nakamoto liderliğinde kurulan illüstrasyon ve performans stüdyosu Nonotak’ı enstlasyon işi olan Narrow, 29 Mayıs 2018’e kadar görülebilecek.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yer alan Digilogue Space’te gösterimde olacak ‘’Narrow’’, 29 Mart Perşembe günü saat 19.00’da açılıyor. Nonotak Led Ekran Performansı ise 19.45’te izlenilebilir.

Ses, ışık ve mekanın büyüleyici buluşması: Nonotak

Nonotak, bir illüstrasyon ve performans projeleri kolektifi. Görsel sanatçı Noemi Schipfer ve müzisyen, mimar Takami Nakamoto liderliğinde, mimar Bigoni-Mortemard’ın Paris’teki bir devlet binasının lobisi için büyük ölçekli bir duvar resmi talep etmesiyle kuralan Nonotak, bugün görsel-işitsel enstalasyonları ve sahne performanslarıyla varoluyor.

Nonotak, 2011 yılının sonlarına kuruldu. 2013’ün başında, ışık ve ses enstalasyonları üzerine çalışmaya başladılar. Takami Nakamoto’nun uzay ve ses yaklaşımı ile Noemi Schipfer’in kinetik görsel deneyimlerinin etkisiyle eter ve sürükleyici bir ortam yaratıyor.

Author: Yağmur Koç

RELATED POSTS