Renkler, pratiklik ve sadeliğin ön planda olduğu çok rahat bir çantayla karşılaşırsanız eğer, onun Muni Bum olma ihtimali çok yüksektir. Renklerin bulaşıcı olduğu felsefesiyle yola çıkan “Muni Bum” markası, mutfağında aile gibi olan değil, gerçekten aile olan bir ekibi barındırıyor. Hayatın farklı alanlarına dokunan tasarımlar üreten Muni Bum’un mottosu ise kısa ve öz: “If you have stuff, Muni gives you space.” Yani taşımanız gerekenler çoksa, Muni’de hepsine yer var!

Rengarenk bir marka kurma yolculuğuna annesi ve hayal ortağı Charlotte’la başlayan Serra Hegewald, uzun yıllardır tasarım ve tekstil dünyasının içinde. Serra, “en yakın arkadaşım” dediği annesiyle birlikte kazandıkları deneyimler sayesinde, tüm hayallerini hayata geçirme fırsatı bulmuş. Aile içinde birbirlerine hitap etmek için kullandıkları bir sevgi sözcüğü olan “Muni” ise, markanın ismine ilham olmuş. Muni’nin mutfağında Charlotte ve Serra olarak fikirleri pişirmeye başlayan ikiliye, zamanla farklı alanlardaki arkadaşları da katılmış ve bugün kocaman bir aile olmuşlar.   

“Renkler bulaşıcıdır” felsefesiyle üreten Serra, herkesin kendisiyle bağ kurduğu bir rengin olduğuna inanıyor. Çevresindekilerin sahip olduğu renkler hep ona ilham vermiş. Kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak Muni Bum çantalarını tasarlamaya başlayan Serra, Muni’nin dünyasını pratiklik ve renklilik üzerine kurmuş. İstanbul da onun için çok renkli ama zamanla grileşmiş bir şehir. Griliğinden ilham alamadığı noktada, kendi renklerini katarak insanları ve şehri Muni ile renklendirmeye çalışıyor. Gri bir duvar gördüğünde, küçük bir renk katmaktan da vazgeçemiyor.

Muni Bum’u Muni Bum yapan imza dokunuşu soruyoruz Serra’ya. “Renklerin bizim temel karakterimiz olmasının yanı sıra, her çantanın içine de değişik bir renk katarak farklılık yaratmak istiyorum” diyor. Klasik bir seçim olan siyah çanta tercih edenler için de, iç yüzeyinde onu bekleyen sürpriz bir renk bulunuyor mutlaka. Muni Bum için renkler her zaman bir imza!

“Muni” aile içinde birbirimize hitap etmek için kullandığımız bir sevgi sözcüğü. Markanın ismi de buradan geliyor. 

Serra Hegewald

Muni Bum’un kitlesi mutlu olmayı önemseyen, eğlenmeyi seven, seyahat eden ve hayatın renklerine daima bağlı kalan insanlardan oluşuyor. Ekip içinde aile olan Muni Bum, kullanıcısıyla da aynı yakınlığı kurmak istiyor. Serra, “Yaş ve cinsiyetten bağımsız olarak bizimle aynı duyguları paylaşan kişilere ulaşmaya çalışıyoruz” diyor. Uzun zamandır yapmayı planladıkları çocuk koleksiyonunun da yolda olduğunun müjdesini veriyor.

Farklı çanta modelleriyle kalbimizi çalan Muni Bum, renkleri seven her insana ulaşmak istiyor. “En çok önemsediğim konulardan birisi sürdürülebilir bir yapıya geçmek” diyen Serra, farkındalık yaratarak markasını dünyaya açmak istiyor. Çocukluğundan beri aklında kalan ve onu renkleriyle büyüten Benetton’dan ilham alan Serra, renk denince ilk akla gelen markanın Muni Bum olmasını istiyor.

İllüstrasyonlar: Serra Hegewald