Mumun En Tasarım Hali: NYKS Galata

DesignJanuary 2, 2015
Mumun En Tasarım Hali: NYKS Galata

Hepimizin vazgeçilmezine dönüşen mum, seçimi en kritik ürünlerden biridir. Kolay gibi görünen bu seçimde kaliteyi göz ardı ederek iyi aromadan uzaklaşırsanız, hayalinizdeki mum keyfi kağıt yakmakla eşdeğer bir deneyime dönüşebilir.

Mum tutkunuzu ateşleyecek bir marka ile tanıştırmak istiyorum sizi. Galata Serdar-ı Ekrem sokakta konumlanan NYKS, sade ama bir o kadar da göz alıcı.

Serdar-ı Ekrem’den Taksim’e çıkarken rastladığım NYKS, dışarıdan bakıldığında sizi içine çeken sevimli bir dokuda. İçeride ise kokuları öne çıkaran yalın tasarımıyla kendinize uygun kokuyu kolayca bulmanızı sağlıyor.

Yunan mitolojisinde gece tanrısı anlamına gelen NYKS’in yaratıcıları Deniz Yurtkuran ve Merve Tatari.  Doğallıktan yola çıkan ikili,  doğal zeytinyağından ve doğal kokulardan yarattıkları mumlarını birbirinden şık kaplarda sunarak fark yaratıyor. NYKS’i diğer mum markalarından en büyük ayıran özellik ise parafin kullanmaması.Tamamen doğal yağlardan elde edilen kokuların seçiminde mevsimsellik en büyük kriter olarak öne çıkıyor. Mümkün olduğunca kimyasal maddelerden uzak duran markada kokular, parfümden değil, mevsimsel olarak değişiklik gösteren ağaç, çiçek veya meyvelerin yağı çıkarılarak elde ediliyor.

NKYS mumlarının kapları ise ilk kalbinizi çalan oluyor şüphesiz! Yine %100 yerli üretim olan bu kapların her biri işlerinin ustası ellerden çıkıyor. Bakır, pirinç, mermer, cam ve seramik gibi malzemelerden üretilen kaplar, farklı metaryelleri bir araya getiren kullanımıyla da oldukça cezbedici ve tekrar doldurulabiliyor.

Kaliteli mum kavramını yeniden tanımlayan NYKS’de mum, sabun, şamdan ve mum söndürücü gibi hayatınıza renk katacak detayların yansıması ürünleri rafine bir zevkin etkisinde bulabilirsiniz.

NYKS Mum Butiği, Serdar-ı Ekrem No: 49/1A, Galata

T:02122526957

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS