Müge Tüzer, Booker

PeopleFebruary 1, 2017
Müge Tüzer, Booker

Elektronik müziğe olan merakın ne zaman başladı?

Aslında kendimi bildim bileli müzikle samimi bir ilişkim var. Spesifik olarak elektronik müzikten bahsedecek olursak gece çıkmaya başladığım yıllar diyebilirim. Özellikle yurtdışında yaşarken gittiğim partiler, konserler bana çok ilham verdi.

Delüks Ajans adı altında bir booking ajansın var. Hangi DJ’lerle çalışıyor, bu isimleri nasıl seçiyorsun?

Delüks beraber zaman geçirdiğimiz, müziğine aşina olduğumuz arkadaşlarımıza gelen booking tekliflerine el atmamızla başladı. O yüzden bugüne kadar ajansa dahil olan isimler zaten tanıdığımız kişilerdi. Undomondo, Kaan Düzarat, O.BEE, Cem & Rg, Debora Ipekel, Barış K., Moğuz beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdan bazıları. Bundan sonra da özgün ve güzel müzik yapan yeni yetenekler keşfetmeye devam etmek istiyoruz, belki bir tık daha Türkiye coğrafyası dışından isimler..

Yurtdışından getirdiğin DJ’lere İstanbul gece hayatının tepkisi nasıl oluyor?

Gördüğüm kadarıyla herkes iyi kötü bir şekilde eğleniyor! Her performans için doğru bir yer ve zaman var, bunun bilincinde olunduğu sürece tepkiler genelde pozitif.

 

Kendi müzik zevkini nasıl tanımlarsın?

Müzik çok ana dair bir olgu. Müzik zevkim de farklı anlarımda beni mutlu eden farklı müziklerin toplamı olsa gerek.

 

Son zamanlarda en çok eğlendiğin müzik festivali?

Son zamanlarda en çok eğlendiğim festival, aynı zamanda parçası olduğum Garbicz Festivaliydi. Müzikal olarak çok daha kuvvetli festivallerde bulunduğum oldu fakat bazen mükemmel bir line-up tek başına yeterli olmuyor. Şu an orada olmayı çok istedim!

 

DJ setinin başına geçmeyi düşündüğün/düşlediğin anlar oluyor mu?

Hayır, hayal bile edemiyorum…

 

Şu anki modunu hangi şarkı ile tanımlarsın?

Soul Capsule – Waiting 4 A Way

 

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS