Manifattura pennini d’oro e penne stilografiche” yani“Manifattura pennini d’oro e penne stilografiche” yanialtın kalem uçlarının ve dolma kalemlerinin üreticisiolarak kurulan Montegrappa, 100 yılı aşkın bir süredirİtalyan geleneğini, marka felsefesini ve içinde bulunduğucoğrafyanın tarzını yansıtan kalemler üretiyor. “İtalyanlık”Montegrappa geleneğinin kalbinde yer alıyor.Şirketin, felsefesi, tarzı ve estetiğine yön veriyor.Montegrappa, yerel yetenekler tarafından ince el işçiliğiyleüretilmesinden, Bassano del Grappa şehrine akanBrenta Nehri’nin kıyısında konumlanan Bassano Fabrikası’nınkurulmasına geçen sürecin ardından, İtalya sınırlarınıaşmasıyla birlikte dünyanın en değerli markalarındanbiri haline dönüştü. Montegrappa’nın üretimindeher daim yararlandığı altın ve gümüş markaya yüksekkalite kazandırırken, kendine has kullanımı ile selüloitise kusursuz yazı performansını garantiliyor; her kalemucunun kullanıcıyla mükemmel bir şekilde uyum sağlamasınıve adapte olmasını mümkün kılıyor. Tarihe tanıklıkeden Montegrappa kalemler; Victor Emmanuel III veBenito Mussolini gibi ünlü İtalyan liderleriyle en önemlibelgelere imza attı. Vladimir Putin, Silvio Berlusconi,Nicolas Sarkozy, Dmitry Medvedev, Papa John Paul II,İspanya Kralı Juan Carlos, Ürdün Kralı Hüseyin, TaylandKraliçesi Sirikit, Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah, AntonioBanderas, Al Pacino, Bill Cosby, Michael Jackson,Michael Schumacher, Jean Todt, Stirling Moss, ZinedineZidane, Michel Platini, Naomi Campbell, Paulo Coelhogibi isimler tarihe yön veren, bilinen diğer Montegrappakullanıcılarıdır.

İtalya’nın ilk kalem üreticisi olarak ayrı bir öneme sahipİtalya’nın ilk kalem üreticisi olarak ayrı bir öneme sahipolan Montegrappa, geliştirdiği yenilikçi ve benzersiztekniklerle hayranlık uyandıran koleksiyonlara imzaatmaya devam ediyor. Montegrappa, popüler kültüregöndermeler yaptığı Cult koleksiyonunda bu kez korsanlarıağırlıyor. 16.yüzyıldan itibaren dört asır boyunca Karayiplere damga vuran ve ünleri günümüze kadaruzanan bu ikonik figürler, yeni tasarıma bambaşka bir tavır kazandırıyor.

“İtalyanlık”“İtalyanlık”Montegrappageleneğinin kalbindeyer alıyor. Şirketin,felsefesi, tarzı veestetiğine yönveriyor.

Özgür, asi ruhları ve seyahat tutkularıyla bilinmelerininÖzgür, asi ruhları ve seyahat tutkularıyla bilinmelerininyanı sıra, özellikle Karayip Korsanları serisiyle son yıllardayeniden çok konuşulmaya başlanan korsanlar, yeniMontegrappa üretimlerinde tüm ayırt edici sembolleriyledikkat çekiyor. Kafatası, kemik, şapka, kılıç, göz bandı, ipve zincir gibi altı asırlık motifler hemen göze çarparken,kaderi ünlü korsan Blackbeard’in elinde olan denizkızıSyrena da tasarımda unutulmuyor.

Kullanıcılara oldukça özel “hazine kutularında” sunulanKullanıcılara oldukça özel “hazine kutularında” sunulanPirates serisi, 399 dolma kalem ve 399 rollerball’danoluşuyor. Dokuzar adedi altın olan bu rakam, tarihinen ünlü korsanlarından William Kidd’in 400 tona yakınaltın ganimeti elde etmesine gönderme yapıyor. Nesildennesile aktarılan tecrübe ve değerlerin genç kuşağındinamizmiyle birleşmesinden, ne denli olumlu sonuçlardoğurabildiğini gösteren Montegrappa, yeni koleksiyonuylakusuruz yazı performansını hedefleyenleringözdesi olacak.