Tüm etkinliklerin ertelendiği veya dijitalleştiği bu noktada Met Gala’dan da bir adım geldi. Mayıs ayının ilk pazartesi günü gerçekleşen ve her yıl belirli bir tema etrafında düzenlenen ikonik Met Gala bakalım pandemi günlerinde nasıl şekilleniyor.

72 yıllık tarihinde bir ilk yaşayan Met Gala, bu yıl Vogue’un farklı düzenlemeleriyle birlikte bizlerle buluşuyor. Moda dünyasının en önemli gecelerinden biri olan Met Gala bu sene Metropolitan Sanat Müzesi’nin 150. yılı olması sebebiyle ‘‘About Time: Fashion and Duration’’ teması etrafında gerçekleşecekti. Müzenin kurulduğu 1870’ten günümüze kadar uzanan 120 kıyafetin yer alacağı serginin Ekim ayının sonlarında gerçekleşmesi planlanırken, galanın ileri bir tarihte olup olmayacağı şimdilik net değil fakat bunun hala tartışma aşamasında olduğu söyleniyor!

Vogue, yıllardır süregelen Mayıs ayının ilk pazartesi olayını es geçmeyerek ‘‘A Moment With The Met’’ ile bizi buluşturuyor. Met Gala’nın unutulmayan anlarını, ikonik görünümlerini ve geçmişten bugüne yaşananları bizlere sunuyor. Janelle Monáe’nin Met Gala için hazırladığı playlist‘i dinlerken; unutulmayan saç ve makyajlara, yeni sergide yer alan kostümlere ve #MetGalaChallenge’a katılan kişilerin ikonik kostümleri yeniden yarattıkları meydan okumaya göz atabilirsiniz. Vogue’un Youtubehesabına yüklediği Met Gala temalı özel videoları da izlemeyi unutmayın!