Leonardo DiCaprio’ya Mutlu Yıllar Dilemenin 5 Yolu

Arts & CultureNovember 10, 2017
Leonardo DiCaprio’ya Mutlu Yıllar Dilemenin 5 Yolu

“Ekranlarda büyümek” diye bir terim varsa bunu Leonardo DiCaprio için yüksek sesle söylemek çok doğru olur. 43 yaşına giren ünlü aktöre en güzel hediye/doğum günü kutlaması ne olurdu? Tabii ki yer aldığı filmlere övgü.

Henüz küçük bir çocukken başladığı kariyeri ile şu an geldiği ödüllü oyunculuk noktası arasındaki uzun yolculukta yer alan efsane filmleri sanatçıya olan ilginin artması için yeterli sebep.

Leonardo doğum gününde ne isterdi bilmiyoruz ama 2000 yapımı Richard (The Beach) adlı filminde tek istediği teknolojiden, bilgisayarlardan uzak bir yerde barınmak.

Bu yıl 43 yaşına basan Leonardo DiCaprio’yu Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) filmde 19 yaşında bir genç olarak görmeye ne dersiniz? Filmde Leonardo, namı diğer Frank Abagnale Jr.  pilot, doktor ve savcı gibi mesleklere bürünürken, onun  ve özel bir FBI ajanının (Tom Hanks) arasında geçen koşuşturma izleyiciyi rüzgarına kaptırıyor.

J Edgar Hoover filmde Amerika’nın J. Edgar Hoover ile gurur duyması gibi biz de seninle gurur duyuyoruz Leonardo! Gerek gerçek hayat, gerek rollerinde takdire şayan bir isim! En büyük Leonardo hayranı olmayanlar bile ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu es geçemez. Tıpkı filmde Hoover’dan nefret edenlerin bile saygı gösterdiği gerçeği gibi.

Bu kadar film arasında doğum gününe yakışacak eğlence hayatında, görkemli bir film olmazsa olmaz değil mi? Hem de bu F. Scott Fitzgerald’ın 1925 yılında yazdığı romanın uyarlaması olan dönem filmi ise.  Muhteşem Gatsby! Siz de bu özel günde Jay Gatsby’nin hayatına konuk olmaya ne dersiniz?

DiCaprio’nun geç kavuştuğu Oscar’ı aldığı film olmazsa olmaz! Diriliş (The Revenant) 20 yılı aşkın zamandır bunun için çalışan sanatçı kimine göre çoktan haketmiştir ama tek bir şey var ki Muhteşem Leonardo, iyi ki doğdun!

Şimdi, Netflix’in karşısına geçip Leo’ya “Mutlu Yıllar” demenin tam zamanı!

Author: Naz Ohri

RELATED POSTS