Karakteristik Elektronik İkili HVOB

MusicMarch 15, 2022
Karakteristik Elektronik İkili HVOB

Avusturyalı ikili Anna Müller ve Paul Wallner’ın projesi HVOB, 18-19 Mart’ta Sonar Istanbul kapsamında Zorlu PSM’de sahne alacak.

2012’de Oliver Koletzki tarafından keşfedilen Viyana asıllı ikili Koletzki’nin kendi plak şirketi Stil Vor Talent’a dahil etmesi ile çalışmalarına devam etti. 2019’da çıkardıkları son albümleri Rocco ile gittikçe yükselen HVOB, Nisan 2022’de ‘Too’ isimli yeni albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. 3 senelik aradan sonra hem sahnelere geri dönen hem de yeni albüm çalışmalarını bitiren ikili Sonar Istanbul’da sahnede olacak. 

2015’te yayınladıkları 2. Albümleri ‘Trialog’ ile adını birçok festival ve promoter’a duyuran ikili, Azrael isimli parçaları ile yükselişe başlamıştı. 2017’de çıkardıkları 3. Albümleri ‘Silk’ ile adından söz ettirmeye devam etti ve The Blame Game ile ses getirdi. Bu noktada hem kendi karakteri oturan hem de davul kullanımlarıyla kendini bulunduğu janra içinde farklılaştran ikili son vuruşu 2019 yılında ‘Rocco’ albümler ile yaptı. ‘Eraser’, ‘Butter’, ‘Zinc’ ve  ‘Panama’ gibi birden fazla parça ile gündeme oturdu ve aynı sene Istanbul’da sevenleri ile Zorlu PSM’de buluştu. Daha önce Extrema Outdoor, Melt ve Sonar Atina’da sahne alan ikili 2019 Aralık’ında gerçekleştirdikleri Cercle performansları ile de oldukça ses getirmişti. 

İkili geçtiğimiz aylarda ‘Capture Casa’, ‘Bruise’ ve ‘2:16’yı da içinde bulunduran yeni albümlerindeki 6 parçayı single olarak dijital platformlarda yayınladı. Minimalist ve karanlık bir sound’a sahip ikili önceki albümlerinde olduğu gibi bu albümünde de karakteristik özelliklerinden ödün vermeyen parçalara imza atıyor. Her albümünde bir komposizyon niteliğinde çalışan HVOB, yine bütünlüğe hakim bir albüm ile karşımızda. Albümün geri kalanı için ise BPM’i gittikçe yükselten parçalar bulunduğunu da söylemekten kaçınmayalım. 2:16 ve Capture Casa için şimdiden ikilinin en beğenilen parçalarından olacağını söyleyebiliriz.

19 Mart’ta yeni parçaları ile Sonar Istanbul’da bizlerle buluşacak HVOB için son 4 gün!

Author: Öykü Gül

RELATED POSTS