Jessica Alba’dan ASMR güzellik rutini

BeautyApril 24, 2020
Jessica Alba’dan ASMR güzellik rutini

Jessica Alba, kendini ve bizleri meşgul etmek üzere YouTube’a hızlı bir giriş yaptı! Karantina süresince birçok yenilik deneyen ve takipçilerini eğlendirmeye çalışan Jessica Alba, şimdi de YouTube kanalına ASMR konulu videolar ekliyor. Gelin, Alba’nın makyaj rutinine ve ASMR denemesine birlikte göz atalım!

Peki nedir bu ASMR? “Autonomous Sensory Meridian Response”un baş harflerini temsil eden ASMR, kişiye “karıncalanma” hissi veren duyusal bir fenomen olarak tanımlanıyor ve rahatlatıcı etkisiyle endorfin salgılatıyor. Bazılarımızın özel ilgi alanına giren ASMR tekniği, genellikle uykuya dalarken, meditasyon yaparken veya rahatlamak için tercih ediliyor.

Son dönemde YouTube’da ASMR’ın birçok farklı türüne rastlamak mümkün. Yemek sesi, masaj sesi, saç kesimi, fısıltı gibi farklı sesleri deneyimleyen YouTuber’lardan sonra, Jessica Alba da bu furyaya ayak uydurarak ASMR tekniğiyle bir makyaj videosu çekti. Yaklaşık 3 haftadır YouTube’da videolar paylaşan Alba, geçen hafta arkadaşı ile oyun oynadığı bir ASMR videosu yayınlamıştı. Sıradaki ASMR videosunu makyaj konseptiyle çeken Alba, sakin ses tonu ile hem rahatlatıyor hem de makyaj rutinini bizimle paylaşıyor. Cilt makyajını tamamladıktan sonra pembe tonlarındaki dudak parlatıcısını uygulayan Alba, bu parlatıcının ona yaz günlerini hatırlattığını söylüyor ve bizleri de yaz hayallerine sürüklüyor…


Author: İrem Atayık

RELATED POSTS