Kristian Beyer ve Frank Wiedemann’dan oluşan Âme ve Dixon adıyla kendisini tanıdığımız Alman DJ Steffen Berkhann, oluşturdukları elektronik müzik şirketi Innervisions ile uzun süredir elektronik ve techno müziğe içsel bir bakış açısı geliştirirken,Sónar Istanbul 2022’de dans pistini dolduranlara unutulmayacak bir gece vaat ediyor!

Elektronik müziğin en önemli platformlarından biri olan Resident Advisor’da dört yıl üst üste en sevilen DJ seçilmiş olan Dixon, bunu kendi müzikal kimliğini net olarak oturtabilmiş olmasına bağlıyor. Yarattığı ve dinleyicilerine yaşattığı deneyim her zaman daha vizyoner bir çizgide ilerlemiş olan Dixon, kulüp kültürünü hep farklı bir dünyaya ve gerçekliğe kaçış olarak görmüş. Bu kaçışı ise kendi yarattığı, geçmişle geleceğin arasında gidip gelen özel sound’uyla gerçekleştiren DJ, 2019’da kendi teknoloji platformu Transmoderna’yı kurmuş. Müzik, sanat, moda, teknoloji ve kulüp kültürünün üst üste bindiği hem fiziksel hem de dijital bir alan yaratan Dixon, müzik endüstrisinin dönüşmesine de ön ayak olan yaratıcılardan. 

2001’de müzik dünyasına giriş yapan, 2005’de ise Rej adlı single’ları ile dünyaca bilinirlik kazanan Âme, rotalarını daima geleceğe çeviren ve elektronik müziğin yeniliklerini kucaklayan bir ikili. Konsept odaklı müziklerinin yanı sıra, dinleyicilerini duygusal katmanlı parçalarla daha sinematik ve hislerin müzikle harmanlandığı remix’ler ile buluşturmayı seven Âme, kesinlikle özgün çizgide ilerliyor. Genelde ayrı ayrı sahne alan ikiliden Beyer DJ performanslarında, Wiedemann ise canlı setler esnasında bize eşlik ediyor. Dixon ile kurdukları plak şirketi Innervisions’ın da ortaklarından olan ikili, bu sayede geleceğin house müziğini yaratmayı hedeflerken, özenli seçkisiyle kendi komünitelerini süreç içerisinde oluşturabilmiş.

Hem Stevie Wonder’ın plak adı olduğu için hem de kendi bilinç durumlarını açıkladığı için Innervisions adını seçen Dixon ve Âme, sadece beraber yaratmak ve üretmekle kalmayarak, dünya çapında birçok ortak performans da sergiledi. Innervisions, yani elektronik müziğe dair birçok iç görüye şahit olacağımız ve Dixon ile Âme’nin B2B (back to back) performansını dinlerken beraber dans edeceğimiz Sonar İstanbul 2022’ye son 3 gün!