Prodüksiyon süreci de hikayenin kendisi kadar çalkantılı gerçekleşen House Of Gucci önümüzdeki Kasım’da bizlerle buluşuyor olacak. 2006’dan bu yana yönetmenlik koltuğu ve oyuncuları için pek çok isim anılan House Of Gucci’nin nihai yönetmeni proje ilk duyurulduğunda da olduğu üzere Ridley Scott olurken oyuncuları ise aslında proje geliştirme sürecinde adını duymadığımız isimler olan Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino ve Salma Hayek oldu.Merakla beklediğimiz House Of Gucci’yi izlemeye girişmeden ise göz atmanızın bilgilerinizi tazeleyeceğini düşündüğümüz üç yapımı derledik.

Lady Gucci: The Story of Patrizia Reggiani (2021)

Çalkantılı evlilik hayatlarını ve sonrasını bizzat Patrizia Reggiani’nin kendisinden dinleme fırsatı bulduğumuz yapım Discovery Plus’da güncel olarak yayımlanıyor. Reggiani’nin House Of Gucci konusunda Lady Gaga tarafından canlandırılmaya önce sevinip sonrasında ise Gaga’nın kendisiyle herhangi bir iletişime geçmemesi konusunda kırgınlığını dile getirdiğini de not düşmeden edemiyoruz.

Fashion Victim: The Last of the Guccis (1998)

Eğer Gucci’nin kuruluşundan yükselişine ve suçla örülü hale gelmesine dair tüm detayları öğrenmek istiyorsanız 98 yapımı Fashion Victim tam da aradığınız içerik. Gucci’nin mütevazı başlangıcından en parlak günlerine, Arap sahipleri sonrasında yaşadığı çöküş ve yükselişe de ışık tutan belgesel House of Gucci için sıkı bir hazırlık niteliğinde.

The Director: An Evolution in Three Acts (2013)

The Director, film yapımcısı Christina Voros’un Gucci’nin sanat yönetmenlerinden Frida Gianni’nin kariyeri üzerine çektiği bir behind-the-scenes yapımı gibi düşünülebilir. Gucci’nin ölümü ve skandal olayların uzağında geçse de The Director, Gucci’ye ve marka değerlerine dair daha fazla bilgi sahibi olmak için izleyebileceğiniz bir yapım.