Bazen kalabalıklar şehri İstanbul’da kaybolup gidiyor gibi hissetmek kaçınılmaz. Şehrin temposu, sokakların stili, şehirden yükselen sesler; hepsi İstanbul’un bir parçası. Beymen Club, bu sezon seni kendini şehrin akışına bırakmaya davet ediyor. Şehirde kaybolurken kendini bulanlardan Hande Taşer, bize tarzını ve şehrin enerjisini anlattı.

Moda senin için ne ifade ediyor?

Moda benim için ticari bir sektörden çok sanat yapmak demek. Aldığım eğitim ve şu an ki mesleğim de bunun içinde. Keyif aldığım ve kendimi rahatça ifade edebildiğim konfor alanım.

Bireysel stil algını nasıl tanımlarsın?

Her zaman için beni çeken ve en çok heyecanlandıran şey renkler. Renklerin, desenlerin ve dokuların kendi içlerindeki ahengini yakalamak ise benim stil algımı oluşturuyor diyebilirim. 

“Trendlere göre şekillenen bir stilim yok o nedenle moda algımın temelde çok da değiştiğini düşünmüyorum.”

Sokakta olmak sana nasıl hissettiriyor?

Aslında sokaktan çok evde olmayı seven biriyim. Ama keyifli ve tadında geçirdiğim her vakit bana bir sonraki gün için enerji verir. 

Kendini şehrin ritmine bıraktığın zaman neler oluyor?

İstanbul her zaman çok çekici ve sağı solu belli değil. O yüzden ne olacağı hiçbir zaman belli olmuyor. 

Senin için İstanbul’un fon müziği?

Kid Francescoli – This Insatiable Love

Beymen Club yeni sezonundaki favorin?

İstanbul’a dair doğru bildiğimiz bir yanlış?

Şehrin bittiğine inanıyoruz, ama İstanbul’un renklerinin bitmesi imkansız.

İstanbul’u en iyi anlatan film?

Sevmek Zamanı

Kendini ifade etmek için moda seni nasıl tamamlıyor

Benim için estetik olarak her şey bir bütün aslında. Kendi renklerim, evim, giydiklerim, beğendiklerim hepsi beni anlatan tamamlayan şeyler. 

Bireysel motivasyonun nasıl artırırsın?

Motivasyonumu arttırmak her zaman kolay olmuyor ama evde kedim ve köpeğimle olup güzel bir film izliyor olmak bana her zaman iyi gelir.

Tasarım, moda ve styling konularının hayatında konu olmaya başladığı ilk dönemlerden bugüne ne değişti? Moda algını güncel tutmak üzere nasıl bir çaba sarf ediyorsun?

Artık hepimiz için trendlerin güncelliği sosyal medya üzerinden akıyor, kendimi güncel tutabiliyorum ister istemez. Trendlere göre şekillenen bir stilim yok o nedenle moda algımın temelde çok da değiştiğini düşünmüyorum. 

Creative Direction by Duygu Bengi⁠
Fashion Director Burak Sanuk
Interview by Yağmur Yıldız⁠
Photography by Yağız Yeşilkaya
Fashion Editor Yağmur Kural
Creative Team Murat Kıvık, Öykü Önen