Güneş, Müzisyen

PeopleJuly 10, 2022
Güneş, Müzisyen

Son dönemlerde belki de bizi en heyecanlandıran isimlerden biri Güneş… Rap müzik endüstrisinde bir kadın olarak kolayca bağ kurabildiğimiz verse’leri ile Güneş’in parçaları hızlıca kalpleri fethetmiş durumda. Kendisini yakından tanımak ve müzikle bağını, yeni keşiflerini ve heyecanlarını konuşmak için sabırsızlanıyoruz!

Müzikle bağını nasıl tanımlarsın?

Müzik bana tek heyecan veren rutinim. Benim için müzik yapmak, yemek yemek gibi hayatın akışında ihtiyaç doğrultusunda var olan bir şey gibi, ama bu rutin hiçbir zaman sıkıcı bir hal almıyor her seferinde daha da acıktırıyor.

Şarkılarının sözleri içinde bulunduğun durumu ne kadar yansıtıyor? Ne kadarı gerçek,

ne kadarı kurgu?

Olmadığım bir şeyi göremem, bir şarkıda bahsettiğim kişi ben olmasam bile hissettiğim ve izlediğim duyguları, yaşantıları yazıyorum. İyi bir gözlemci ve dinleyici olduğumu düşünüyorum, bunun şarkı yazmakta bana yardımcı olduğunu söyleyebilirim. 

İlham seni nasıl buluyor?

Müzik refleksim gibi ama hep derler ya, ilhamın nereden geleceği hiç belli olmuyor. Bazen dinlediğim bir albüm bazen izlediğim bir film beni gaza getirebiliyor. Bir tablo hatta bir kıyafet bile bir şarkımın çıkış noktası olabiliyor ama çoğunlukla duygularımdan ve yaşantımdan besleniyorum. 

Kendinle ilgili son keşfin?

Atlantis albümünün kayıp şarkısı 

Birlikte çalışmayı düşlediğin isim kim?

Bu liste global piyasayı konuşursak uzun uzadıya gider gibi ama prodüktör koltuğunda Kanye West’in oturduğu bir Jay-Z feat. ‘i beni baya tatmin ederdi. Türkiye’de hip-hop camiasından Ezhel benim için top bir isim, Türkiye’deki müzik kültürüne kattıkları ve mindsetiyle saygımı hep katlayan biri.  

En çok kullandığın kelime?

Sus

Seni ne dans ettirir?

Sahne

Spotify’da son keşfin?

Dominic Fike-Come Here son zamanlarda yaptığım en iyi keşif, önceden dinleyenler varsa beni maruz görsün. Yeni keşfettim ama artık takipteyim. Dinlemeyen varsa tüm şarkılarının büyüleyici bir vibe’ı var.

Bu yaz için seni en çok heyecanlandıran şey ne?

İlk albümümün çıktığı senenin yazı olması beni en çok heyecanlandıran şey, motivasyonumun bu yaşıma kadar en yüksek olduğu yaz ve gelecekteki adımlarımın başlangıcı olacak ilk yaz. Bu beni çok heyecanlandırıyor. 

Bize selfie stilini göster!

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS