Çin takvimine göre Kaplan Yeni Yılı olan 2022 için Gucci kutlama koleksiyonu çıkartacağını duyurdu. 1 Şubat 2022 Çin yeni yılının ilk günü olarak sayılırken, 80 parçalık koleksiyon 14 Ocak’tan itibaren bütün pop-up mağazalarda satışa sunulacak. 

GUCCI TIGER olarak adlandırılan koleksiyon hem erkeklere hem de kadınlara geniş bir hazır giyim ve aksesuar seçenekleri sunuyor. Bu koleksiyonda kaplan deseni, Gucci’nin klasikleşen çiçek deseni ile buluşurken; 1960’ların sonlarında İtalyan sanatçı ve illüstratör Vittorio Accornero tarafından ortaya çıkan tasarımlar yeniden yorumlanıyor. Accornero; Gucci’nin ikonik çiçek deseninin orijinal yaratıcısı. Klasikleşen ayakkabıların, GG monogamının ve çanta silüetlerinin üstünde görebileceğimiz yeni kaplan deseni ile birleşen baskılar, yamalar ve nakışlar bütün koleksiyonu kaplıyor. Koleksiyonun reklam filmi ise kreatif direktör Alessandro Michele önderliğinde gerçekleşti. Kaplanlara zarar gelmeden çekilen reklam filmi; koleksiyonun ana motifine atıfta bulunarak, gerçek kaplanların, lüks, retro tarzı bir otelin çeşitli alanlarında ikindi çayı için buluşan bir grup arkadaşa eşlik ederken filmin sahnelerinde gezinmesini anlatıyor. 

Gucci web sitesinde bugünden itibaren satışta olan GUCCI TIGER koleksiyonu, Michele’nin doğaya olan hayranlığının bir yansıması ve Yeni Çin yılının kutlaması olarak belirtiliyor. Gucci Şubat 2020’den bu yana, nesli tükenmekte olan türleri ve doğal yaşam alanlarını korumak için bağış toplayan Lion’s Share Fund aracılığıyla vahşi yaşamın destekleyicisi.