Miuccia Prada’nın İlkbahar/Yaz 2022 Miu Miu koleksiyonu, temel içgüdüler ile hareket ediyor ve yeniyi yaratmak için mevcut olanı kullanıyor.

Miu Miu, giyimdeki temel klasikleri ve pantolon, kazak, gömlek, etek gibi günlük kıyafetlerin arketiplerini kullanıp gerçekliğe atıfta bulunarak, yeni bir proporsiyon dengesi yaratıyor. Kıyafetlerin kendi karakterlerini korurken, vücutla olan ilişkilerini kurgulamak ise gerçekliği yeniden yorumlayan bir niteliğe sahip. Koleksiyonda gördüğümüz pantolonlar ile fazlaca kısaltılmış etekler, kesilmiş kazaklar ve oyulmuş gömlekler ile Miu Miu’nun olağanı kurgulamasına şahit oluyoruz. Kıyafetler çeşitli değişimlere uğrarken, ham bırakılan kenarlar bu değişimlerin spontane eylemler sonucu ortaya çıktığını bize hissettiriyor. 

Miuccia Prada koleksiyonu şöyle anlatıyor; “Bu koleksiyonda anlamsız buluşlardan oluşan bir moda algısı yok. Bu koleksiyon klasikler ve hakkında büyük şeyler düşünmenizi sağlayan giysiler hakkında. Kıyafetler hayatın anlamını oluşturmuyor, onlar hayatın bir parçası. Benim için buradaki temel içgüdü ise hayatı yansıtmak.”.