FENDI Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonu, FENDI geçmişindeki iki ikonik koleksiyonu günümüz anlayışıyla yorumlayarak moda evinin imza koleksiyonlarını taze bir tavırla sunuyor.

Milan Moda Haftası kapsamında Sonbahar/Kış 2022 defilesini gerçekleştiren FENDI, ilhamını 1986 koleksiyonundaki geometrik desenler ile 2000 Sonbahar/Kış koleksiyonunun yarı-saydam hafifliğinden alarak, güçlü ama aynı zamanda yumuşak bir tavır yaratıyor. 

Mücevher tasarımcısı Delfina Delettrez’in annesi Silvia Venturini FENDI’nin gardrobundan aldığı esin ile hareket eden Kim Jones, FENDI arşivini keşfetmek için en iyi yerin bir FENDI gardırobu olduğunu söylüyor. Bu ilhamla ortaya çıkan koleksiyonun ise her ne kadar geçmişten beslense de oldukça şimdiye ait hissettirdiğini belirtiyor. 

Form ile işlevselliği birlikte yürüten klasik FENDI anlayışı, aşırı feminen siluetler ile maskülen terziliği koleksiyonda bir araya getiriyor. Şifonlar, tüvit kumaşların içine sokarak kullanılıyor, kıyafetler ise hem beli belirginleştiren hem de cepleri kullanılabilen tasarımlar ile estetik görünümü kullanışlı bir hale getiriyor. Yarı-saydam kumaşların hafiflik ve tazeliği ise FENDI’nin kullandığı illüzyon tekniklerinin devamı niteliğinde.